'AKP'nin İki Eş Genel Başkanı Var'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklenerek, "Bugün ne Cumhurbaşkanı vardır, ne başbakan vardır. Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamadı, Davutoğlu da Başbakan olamadı. Sadece ve sadece AKP’nin iki tane eş genel başkanı vardır" dedi.

'AKP'nin İki Eş Genel Başkanı Var'
Mersin’in Tarsus İlçesi’ne gelen Gültekin Uysal, Makam Mevkii’ndeki Hz. Danyal’ın kabrini ziyaret etti. Tarihi mekânda incelemelerde bulunup görevlilerden bilgi alan Uysal, dua ettikten sonra partilere hitap etti.
 
Uysal, konuşmasında pazar günü yapılacak seçimin Türkiye açısından çok kritik olduğunu belirterek, Ak Parti’nin dış politikadan, iktisadi alana ve ekonomiye kadar pek çok alanda Türkiye’nin yapısal meselelerini dönüştürme vaatleriyle iktidara geldiğini ancak 12 yılda kendi zenginliklerini değiştirdiklerini, dönüştürdüklerini öne sürdü.
 
14 Mayıs 1950’den sonra Türkiye’nin yeniden seçim güvenliğini tartışır hale geldiğini kaydeden Uysal, şunları söyledi:
 
"Bir taraftan 20 siyasi parti yarışıyor. Cumhurbaşkanı kendisini seçmeyenlerin Cumhurbaşkanlığından istifa edercesine devletin ve milletin birliğini temsil etmesi gerekirken bugün yalnız ve yalnız kendisine oy veren AK Partililerin birliğini temsil eder konuma gelmiştir. Bu noktada bugün ne Cumhurbaşkanı vardır, ne başbakan vardır. Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamadı, Davutoğlu da Başbakan olmadı. Sadece ve sadece AKP’nin iki tane genel başkanı vardır."
 
SURİYELİLERİN KANI, İKTİDARIN PARMAKLARINDADIR
 
Hükümetin Suriye politikasını da eleştiren Gültekin Uysal, şöyle konuştu:
 
"Esad gitsin de ne şekilde giderse gitsin diye tercih ettikleri politikanın sonucunda 2 milyondan fazla insan Anadolu’nun bağrında misafirdir. O insanları mülteci hale getiren bu AK Partinin yanlış siyasetidir. 200 binden fazla insan orada iç savaşta katledilmiştir. O insanları kanı bu iktidarın parmaklarındadır. Orada muhalefeti terörize, militarize ederek, silahlandırıp bir iç savaşa sürüklenme noktasında AK Partinin politikası olmamış olsaydı bu gün Suriye’de kaos yaşanmazdı. Suriye, ne Türkiye sınırını ne bütün coğrafyayı içine alacak bir şekilde depremin merkez üssü haline gelmezdi. Bırakın kısa vadeyi, orta ve uzun vadede Türkiye ile beraber bölgenin milli güvenliğini tehdit eden IŞİD, El Nusra gibi örgütlerin maalesef bu iktidar eliyle bu konuma gelmiştir. Adana’da yakalanan tığlarla ispat edilmiştir ki Türkiye uluslararası zeminde terör örgütlerini destekleyen bir zanlı konumuna AK Parti eliyle getirilmiştir. İşte bu yanlışlaradır itirazımız."
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER