AK Partili Özdağ'dan Gülen'e Tepki

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bir derneğin üyelerinin topluca partiye katılımı töreninde Fethullah Gülen ile örgütüne ağır eleştirilerde bulundu. Gülen için "Sapkın düşünceli şahsiyet" ifadesini kullanan Özdağ, ülkedeki dini cemaatler için ise "Türkiye’deki dini cemaatler ehli sünnettirler. Türkiye’deki dini cemaatler asla Türkiye’yi ele geçirmeye çalışmazlar. Bilirler ki; devlet ve millet hizmet etmek için vardır" dedi.

AK Partili Özdağ'dan Gülen'e Tepki
Ak Parti Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle, Manisa’daki Ağrı Adımovalılar Derneği’nin 150 üyesi, toplu olarak Ak Parti’ye katıldı. Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan ve çok sayıda partili törene katıldı. Törende konuşan Dernek Başkanı Ercan Efe, bundan sonra Ak Parti için çalışacaklarını söyledi.
 
Ak Parti’li Milletvekili Özdağ ise konuşmasında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i hedef aldı. Özdağ, şunları söyledi:
 
"Fethullah Gülen denen sapkın düşüncelere sahip şahsiyet, 17-25 Aralık’ta hükümete karşı darbe girişiminde bulundu, ama başarılı olamadı. Ardından MİT TIR’ları operasyonu yaptı. Yine başarılı olamadı. Daha sonra Gezi Olayları, Kobani olayları, Türkiye’yi terbiye etmek, siyaseti terbiye etmek, Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırmak içim hamleler yaptılar. En son 15 Temmuz’u yaptılar. 15 Temmuz’u bahane ederek Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde maddi ve manevi değere sahip subaylara karşı operasyon yapmak isteyen olursa, bunlara müsaade etmeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri ne Fethullah’ın arka bahçesidir, ne affedersiniz, illegal bir örgütün arka bahçesidir. Türk Silahlı Kuvvetleri 78 milyon Türkiye’nindir."
 
DİĞER CEMAATLERİ AYIRDI
 
Konuşmasının devamında ülkedeki diğer dini cemaatlere değinen Özdağ, "Türkiye’deki bütün dini cemaatleri aynı kefeye koymak, Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını aynı derecede değerlendirmek doğru değildir. Türkiye’deki dini cemaatler ehli sünnettirler. Türkiye’deki dini cemaatler, asla Türkiye’yi ele geçirmeye çalışmazlar. Bilirler ki; devlet ve millet hizmet etmek için vardır. Bunları bahane ederek ’ülkenin çeşitli yerlerinde, devlet dairelerinde veya sivil toplum kuruluşlarında hayatın her safhasında dini cemaatler ile hesaplaşacağız’ derlerse, buna da müsaade etmeyiz. Dini cemaatler içerisinde yanlışlık yapanlar olursa da onlar milletin sinesine çarparlar. Milletin sinesi onlara gereken cevabı da verir. Özne Fethullah Gülen’dir. Özne darbedir. Özne Türkiye’nin kazanımlarını heba etmektir. Özne Türkiye’nin 100 yıllık kazanımlarını karartmaktır. Lütfen oyuna gelmeyin" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından partiye katılanların rozetleri takıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER