27 Nisan da Araştırılacak

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 28 Şubat'a ilişkin alt komisyona, 27 Nisan e-bildirisini de araştıracak.

27 Nisan da Araştırılacak

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, komisyon bünyesinde oluşturulan 28 Şubat'a ilişkin alt komisyona ''27 Nisan e-bildirisi''ni de eklediklerini bildirdi. 
AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş başkanlığında toplanan komisyon, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti. Toplantının ardından açıklama yapan Şahin, bir önceki toplantıda komisyon bünyesinde 1960 darbesi ve 1971 muhtırası ile 1980 darbesi ve 28 Şubat'a ilişkin 3 ayrı alt komisyon oluşturduklarını bildirdi.
CHP'li milletvekillerinin, ''27 Nisan e-bildirisi''nin komisyon gündemine alınmadığına ilişkin açıklamalar yaptığını, ancak bunun doğru olmadığını belirten Şahin, ''Söz konusu muhtıra zaten 28 Şubat'a ilişkin alt komisyonda ele alınacaktı. Biz bunu toplantıda da daha önce gündeme getirmiştik. Ancak onlar, bu konunun ele alınmayacağı gibi bir izlenim sundular. Biz de bu tartışmayı sonlandırmak için 28 Şubat'a ilişkin alt komisyona 27 Nisan e-bildirisini de ekledik'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER