'10 Yıl Daha İstikrar Olmalı'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye’nin maceraya girmeden bir 10 yıllık istikrara daha ihtiyacı var. Bir 10 yıl daha Allah’ın izniyle bu istikrarı, bu dayanışmayı, bu birliğimizi, bütünlüğümüzü, gayretimizi sürdürürsek 10 yıl sonra CHP bile gelse bozamaz" dedi.

'10 Yıl Daha İstikrar Olmalı'
 
Seçim çalışması için Kütahya’ya gelen bakan Nabi Avcı, Cumhuriyet Caddesi’ndeki Ak Parti seçim bürosunda partililere hitaben konuşma yaptı. Az konuşup çok iş yaptıklarını anlatan Avcı , "Ama az konuştuğumuz için baz şeyler tam bilinmiyor. Eskişehir’de bir slogan uygulamaya çalıştık. ’Az laf, çok iş’ diye. Fakat baktık ki yaptığımız çok işleri başkaları sahiplenmeye başladı. Onun için zaman zaman fazla konuşmak gerekebiliyor. Yaptıklarımızı tane tane anlatmamız gerekiyor" diye konuştu.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Kütahya’ya geleceğini belirten Avcı, " Sayın Kılıçdaroğlu Kütahya’ya hoş geliyor sefa geliyor. Hoş gelsin selametle gitsin ama geldiği yolları da biz yaptık. Meydanları da biz yaptık, gideceği yolları da biz yaptık" dedi.
 
Bakan Nabi Avcı istikrarın devam etmesi gerektiğini belirterek şöyle devam etti:
 
"Türkiye’nin maceraya girmeden bir 10 yıllık istikrara daha ihtiyacı var. Bir 10 yıl daha Allah’ın izniyle bu istikrarı, bu dayanışmayı, bu birliğimizi, bütünlüğümüzü, gayretimizi sürdürürsek 10 yıl sonra CHP bile gelse bozamaz. Ama henüz bunları sağlamak için geri dönülmez bir noktaya gelmiş olması lazım. Şimdi sağlamlaştırma zamanıdır. Tüm bu kazanımların sağlamlaştırılması zamanıdır. Onun için hep birlikte 2023 vizyonunu gerçekleştirelim. Türkiye’yi artık daha geri dönülemez, kim gelirse gelsin bozulamaz, dengeleriyle oynanamaz getirelim inşallah çocuklarımıza da daha müreffeh, daha güvenli, daha huzurlu bir ülkeyi hep birlikte armağan edelim."
 
CHP’nin kamuoyuna açıkladığı projesini de eleştiren Avcı, "Seçim beyannamelerinde de var. ’Organize sanayi bölgelerinde mesleki ve teknik liseler açacağız’ diyor. Hoş geldin. 14 ilde 20 organize sanayi bölgesinde okulları açtık. 10 bine yakın öğrencimiz var. Haberi yok. Yakında bu Sayın Kılıçdaroğlu ’İstanbul’da denizin altından geçecek bir tüp geçit yapacağız adını da Marmaray koyacağız ’derse şaşırmayacağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER