Zafer Partili Boyunağa: Tek gündemimiz teşkilatlanmak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Suriyeli sığınmacıları gönderme çıkışı ve Cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ı gösterdiği andan bugüne kadar olan sürede, siyasi kulislerdeki hareketlilik hız kesmeden devam ediyor.

Zafer Partili Boyunağa: Tek gündemimiz teşkilatlanmak

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Zafer Partisi, yapılan seçim anketlerinde çıkışını sürdürürken, il ve ilçe teşkilatlanmalarına da hız verdi.

Zafer Partisi İzmir İl Teşkilatı da sahada çalışmalarını hızla sürdürürken, Karşıyaka İlçe Teşkilatı Başkanı Seçkin Boyunağa teşkilatlanma çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

TEK GÜNDEMİMİZ; TEŞKİLATLANMAK
Seçkin Boyunağa, Zafer Partisi İzmir Teşkilatı'nda tek gündemlerinin 30 ilçede kongreleri tamamlamak olduğunu söyledi. Boyunağa, teşkilatlanma sürecini tamamlayıp, seçime girmeye yeterlilik kazanmak istediklerini belirtirken, “Geçtiğimiz günlerde ilk kongremizi Gaziemir'de gerçekleştirdik. 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Karşıyaka ilçe kongremizi yapacağız, daha sonra da 30 ilçemizi tamamlamak için çalışıyoruz.” dedi.

KARŞIYAKA TEŞKİLATI HER AN SAHADA
Boyunağa, Karşıyaka İlçe Teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalardan da bahsederken, “Genel Başkanımızın atamasıyla Şubat ayında teşkilatlanmaya başladık. Karşıyaka'da aktif olarak çalışıp, sahada daha çok yer alıyoruz. Zafer Partisi Karşıya İlçe Teşkilatı kongre yapmış gibi çalışmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu. 

ÜYE SAYISINDA KARŞIYAKA VE KARABAĞLAR İLK SIRADA
İzmir genelinde 11 ilçede aktif teşkilatlanmaları olduğun söyleyen Boyunağa, “İzmir'de üye sayısı olarak Karşıyaka ve Karabağlar ilçeleri başı çekiyor. Türkiye genelinde üye ortalaması olarak iki ilçemiz ilk 5'te yer alıyor. Diğer ilçeler yönetimlerini daha oluşturmadığı için yığılma var. Bu neden tek gündemimiz teşkilatlanma. Genel Başkanımız Ümit Özdağ'ın Suriyeli sığınmacıların gönderileceği çıkışı, daha sonra da Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı olarak açıklaması üzerine teşkilatlarda üye sayımızda artış yaşandı. Teşkilatlanmalar tamamlandığı zaman, çok daha fazla üye sayımızın olduğu ortaya çıkacak. “ dedi.

“SIĞINMACILARA DÜŞMAN DEĞİLİZ”
Ümit Özdağ'ın 'Sığınmacıları göndereceğiz' çıkışının ardından Bursa'da Suriyeli bir aileyi ziyaret etmesi üzerine gelen tepkilere de yanıt verdi. Boyunağa, “Biz parti olarak düşman olmadığımızı göstermek için böyle ziyaretlerde bulunuyoruz. Karşıyaka İlçe Teşkilatı olarak da böyle çalışmalarımız var. Bizim meselemiz onların da burada eziyet çekmemesi. Türk tarihinde hiçbir zaman ırkçılık yaşanmamıştır. Geçmişte ve bugün de olduğu gibi Türkiye'de sosyolojik ve kültürel ayrışma yaşanmıştır. Zafer Partisi olarak biz diyoruz ki, “Bizim kültürlerimiz, genetik yapımız, sosyal yaşam şekillerimiz birbirine uyumlu değil, beraber yaşayamayız” diyoruz. Sığınmacılar da burada kötü koşullarda yaşıyorlar, bunun sorumlusu da baktığınız zaman iktidardır.” şeklinde ifade etti.

YARKADAŞ'IN AÇIKLAMASI SAPTIRMA OLMUŞ!
Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş'ın bugünkü yazısında “Zafer Partisi yetkilileri, kentlerin meydanlarına referandum sandığı koymayı ve “Sığınmacılar gitsin mi, kalsın mı?’’ sorusunu sormaya hazırlanıyor” sözlerini eleştirdi ve şunları söyledi; “Sayın Yarkadaş'ın açıklaması saptırma bir söylem olmuş. Genel Başkanımız Ümit Özdağ şöyle söyledi: 'Sayın Cumhurbaşkanımız referandum yapalım, Türk Halkı sığınmcıların gitmesini yoksa kalmasını mı istiyor, halk karar versin' dedi. Öyle meydanlara sandık koyalım gibi bize de herhangi bir genelge gelmedi.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER