Yeni bir ittifak mı kuruluyor? Muharrem İnce açıkladı

2023 seçimleri yaklaştıkça siyaset kulisleri de hareketlenmeye başladı.

Yeni bir ittifak mı kuruluyor? Muharrem İnce açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ittifakı konuştuklarını, Vatan Partisi ile ilgili de ittifakı düşünmediğini açıkladı. Muharrem İnce, Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye katılması ile ilgili de "Böyle olacağını bilseydim partiye hiç almazdım" ifadelerini kullandı.

2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça siyaset kulisleri hareketlendi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tv100'de yayınlanan 'Yüzler Kulübü' programında gündeme dair çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ittifakı konuştuklarını dile getiren Muharrem İnce, "Vatan Partisi'yle konuşuyor musunuz?" sorusuna da "Hayır konuşmuyorum. Onların iktidarla konuştuklarını düşünüyorum." yanıtını verdi.

MUHARREM İNCE HDP İLE GÖRÜŞECEK Mİ?
HDP ile görüşme şartı sorulan İnce, "Asgari müştereklerde buluşan herkesle görüşürüz. HDP 'PKK bir terör örgütüdür' derse onlarla da görüşürüm." diye konuştu. Öte yandan Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde altılı masanın adayını destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2022, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER