'Soylu'ya itibar suikastını kabul etmiyoruz'

MHP lideri Bahçeli, AYM'nin Gergerlioğlu kararını "Terör propagandası nasıl oluyor da hak ihlali oluyor" diye eleştirdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, "İtibar suikastını kabul etmiyoruz" diyerek Bakan Soylu'ya da destek mesajı verdi.

'Soylu'ya itibar suikastını kabul etmiyoruz'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli konuşmasına, hayatını kaybeden usta oyuncu ve yönetmen Kartal Tibet için başsağlığı dileyerek başladı. MHP lideri Bahçeli, sinema sektörü için yapılacak girişimlere parti olarak destek vereceklerini de belirtti. 

AYM'nin Gergerlioğlu kararına tepki gösteren Bahçeli, "PKK propagandasından dolayı Sincan Cezaevi'nde bulunan söz konusu şahsın haklarının ihlal edildiğine AYM karar vermiştir. Terör propagandası nasıl oluyor da "Hak ihlali" oluyor" dedi.

"Hiç kimse bugünkü sıfatlarına güvenerek yanlış olmamalıdır" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Karma komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması görülürse MHP evet diyecektir. Genel Kurul'da da MHP tam kadro olur verecektir. Dağdaki eşkıya için de verilecek midir? Gergerlioğlu gibileri milletin hakkını yerken bir şey yok da bunlara gelince mi manzara çıkıyor."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek mesajı veren Bahçeli, "Kim demiş Soylu yalnız diye, kim demiş Soylu desteksiz diye. Hakkında ne söylenirse söylensin bizim terör örgütleriyle iş tutanlara aldırış etmemiz mümkün değil" dedi.

MHP lideri, "Soylu'ya itibar suikastını kabul etmiyoruz. Ama demeden destekledik. Bundan sonra da destekleyeceğiz" diye konuştu.

CHP'YE TEPKİ
CHP'nin iddialarına da tepki gösteren Bahçeli, "Zillet ittifakıyla ayrıyız gayrıyız. İstanbul Sözleşmesi'nin çarpıtılması, İstanbul Kanalı'nı hedef alanlar, Katarlı öğrencilerin sınavsız tıp fakültesi kara kampanyası Türkiye'yi zor duruma yönelik taktik adımlardır" dedi.

Bahçeli Tank Palet Fabrikası ile ilgili iddialara ise şöyle tepki gösteri:

"Kılıçdaroğlu, 'Türkiye tank palet fabrikasını sattılar' diyor yardımcısı Öztrak 'Biz öyle demedik' diyor. Kılıçdaroğlu tam bir açmazda, tam bir çıkmazdadır. Hukukun karşısında imtiyazlı bir kesim düşünülemez." 

ABD DIŞİŞLERİ'NİN ÇOCUK ASKER RAPORU
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın çocuk asker raporu için ise Bahçeli, "Bizim açımızdan bir kağıt parçasından farksızdır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER