Soyer'den Kocaoğlu mesajı

CHP'nin İzmir Büyükşehir Adayı olan Tunç Soyer, canlı yayında, mevcut başkan Aziz Kocaoğlu ile ilgili olarak "Aziz Başkanımız 15 yıldır İzmir’de çok onurlu saygın bir görev yerine getirdi. Yarın el almaya gideceğim. Uygun bir saati varsa ziyaret edeceğim. Seçim kampanyasını onun tavsiyeleriyle onun rehberliğinde yürütmek istiyorum" dedi.

Soyer'den Kocaoğlu mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı PM'nin ardından resmileşen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, FOX TV canlı yayına konuk oldu.

Soyer'in açıklamaları şöyle:

Önce Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na MYK’ya, PM üyelerine bu onurlu görev için minnettarım... Heyecan verici bir görev. İzmir gibi bir şehre belediye başkan adayı olmak heyecan verici...

AZİZ KOCAOĞLU

Aziz Başkanımız 15 yıldır İzmir’de çok onurlu saygın bir görev yerine getirdi. Yarın el almaya gideceğim. Uygun bir saati varsa ziyaret edeceğim. Seçim kampanyasını onun tavsiyeleriyle onun rehberliğinde yürütmek istiyorum.

NİHAT ZEYBEKCİ

En yakın zamanda Kemeraltı esnaf lokantasında kendisini yemeğe davet etmek istiyorum.

İZMİR İÇİN İLK HEDEFLERİ

İzmir bir amfitiyatro. Sahnesi Körfez olan. Bütün çeperleri sahneyi seyreder. Amfi tiyatronun bir ön sıradakileri vardır, bir aka sıradakileri vardır. Bir de daha arkadakiler... Sahneyi bile göremeyenler...İzmir’de perspektifi biraz daha arka sıradakilere çevirerek projelerimizi gerçekleştireceğiz. Perspektifi onlara çevirmek demek yatırımın ağırlığını hizmetin ağırlığını onlara yönelik yapmak demek. İkincisi İzmir’i Akdeniz çanağında lider kent yapmak. İskenderiye, Beyrut, Atina, Roma, Marsilya ve Barselona... Bu 6 kentin kentler birliği kurduğunu düşünün önderliğini de İzmir’in yaptığını, ortak projeler üzerinde çalıştıklarını. Üniversiteler spor edebiyat sanat üzerinden ne kadar çok zenginleştiğimizi göreceğiz. Özetle bu kentler birliği İzmir’in hem bu Akdeniz çanağındaki payını büyütecek ve tekrar dünya kenti haline getirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER