Sosyal medyada gündem oldular: Sert sözler!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ‘Vatana İhanet’ten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım.” ifadeleri ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan yanıt geldi. İkilinin sosyal medya üzerindeki tartışmaları, gündeme damga vurdu.

Sosyal medyada gündem oldular: Sert sözler!

BEN HABER -

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek; “‘Vatana İhanet’ten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım.” ifadeleri sonrası;  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile sosyal medyada karşı karşıya geldi. 

Erdoğdu'nun bu açıklamasına AK Partili Dağ’dan sert tepki gelirken; Erdoğdu ise yine sosyal medya üzerinden Dağ'a yanıt verdi.

İkilinin bu tartışması, sosyal medyanın gündemine oturdu.

İşte o açıklamalar:

AK PARTİLİ DAĞ:

"Hepinizden iyi biliriz"

Ateş olsa cirmi kadar yer yakacak olan sözde siyasetçilerin Cumhurbaşkanımızı yargılama tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. Daha önce de iktidarımızı TRT’den canlı olarak yargılayacaklarını söylemişlerdi. 27 Mayıs zihniyetinin devri sabık yaratma hayalleri hâlâ çok diri. 

Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ancak belli ki hâlâ akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu asla çiğnetmeyiz.

19 yıldır yapılan her seçimde milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'den yana kullanmıştır. Biz devlet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz.

Pandeminin zor şartlarından istifade ederek yaptığınız çamur siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor. Allah’ın izni ile 2023 seçimlerinde zafer yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ve Cumhur İttifakı'nın olacaktır.

CHP'Lİ ERDOĞDU:

"Alayınız yargılanacaksınız"

Alayınız yargılanacaksınız, yargılanmanız TRT’den canlı yayınlanacak. Haksızlığa uğramayın... Ve gelecekte sizin yaptıklarınızın aynısını kimse bu Millete yapmasın diye... Senin yargıda takip ettiğin işler dahil... MHP - İYİ Parti davası dahil...

AK PARTİLİ DAĞ:

'Hodri meydan'

Hakkımda ne biliyorsan, elinde ne tür bir belge, bilgi ve şahit varsa hemen yargıya taşımanı bekliyorum. Hodri meydan! Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun.

CHP'Lİ ERDOĞDU:

'Sen hazır mısın?'

Onu diyorum... TBMM ikimiz hakkında soruşturma komisyonu kursun... Ben kaçak veya kanunsuz iş yapmışsam hepsi çıkar... Abdestini bilmem... Ben Partimi biliyorum Partim bu önergeye EVET diyecek... Sen hazır mısın? Yarın verelim önergeyi... Hatta liderlerimizi de dahil edelim...

AK PARTİLİ DAĞ:

'Kaçak villa psikolojini bozdu galiba küçük enişte'

Bugün kaçak villana ilişkin haberler psikolojini bozdu herhalde küçük enişte. Kuru hamaseti bırak. Beni iyi tanırsın. Lafı uzatmanın manası yok. Ben diyeceğimi dedim. Hadi hayırlı geceler olsun” diyerek münakaşayı bitirmek istediğini belirtti.

CHP'Lİ ERDOĞDU:

'Sana üzülüyorum"

Sevgili Hamza anahtarı vereyim kaçak villama git... Bir bak... Villa mı? Kaçak mı? Kaç para... Nasıl almışım... Hepsini sor... Hepsine cevap vermezsem namerdim... Sana üzülüyorum... Hayat işte... Seni oraya koydu... Beni de buraya... Sana ve size yazık oldu... Sen bunu düşün...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER