Sarıgül'ün A Takımı'na İzmir'den iki isim!

Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ilk toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Sarıgül’ün kadrosunda İzmir'de daha önce TDH'nin temsilciliğini yürüten Arif Akar ile 2007 yılındaki seçimlerde AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için ismi geçen Sabri Erbakan da bulunuyor. Erbakan, 2013 yılında CHP'ye geçmiş, son olarak da İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in danışmanı olmuştu.

Sarıgül'ün A Takımı'na İzmir'den iki isim!

CHP’den ayrılarak parti kurmak için harekete geçen Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankara’da yaptı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Kurucular Kurulu’nun 40 kişi olacağı belirtilirken İzmir'den de iki isim yönetimde yer alacak. TDH'nin İzmir İl Başkanlığı görevini Arif Akar'ın yapacağı belirtildi.

Diğer yandan sürpriz bir isim de yönetimde kendini buldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulunan Sabri Erbakan listede yer alması bekleniyor. Erbakan'ın 2007 yılı seçiminde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı gündeme gelmişti. 2013 yılında CHP'ye geçen Erbakan son olarak Meral Akşener danışmanlığı görevinde bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER