Pekdaş'dan gövde gösterisi

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bir dönem daha hizmet etmek için aday adaylığı başvuru dosyasını bugün teslim etti

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Türkiye'de gözler 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Tüm siyasi partilerde seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken, CHP'de de seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte aday adaylığı trafiği de yoğunlaştı. Açıklanan seçim takvimi gereğince, bugün başvuruda bulunma için son gün olurken, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş bir dönem daha devam etme kararı alarak aday adaylığını başvuru dosyasını Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya teslim etti.

Başkan Pekdaş'ı Urla Beleidye Başkanı Sibel Uyar, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın yanı sıra Göztepe, Altay, Altınordu taraftarları, esnaf ve hemşehri derneklerinin temsilcileri yalnız bırakmadı.

Davullu zurnalı ve sloganlar eşliğinde karşılanan Başkan Pekdaş, yeni dönemde yeniden aday olduğunu ifade ederek; "Konak'ı adım adım beraber arşınladık, birlikte sorunlarını çözmek için çalıştık. Ve yeni bir dönem geldi. Yeni döneme ilşikin yeniden varım, yeniden aday olmak isityorum. Aday adaylığı dosyamı teslim etmeye geldim." dedi.

"CESARET VE AŞKLA DEVAM ETMEK İÇİN ADAYIM"

Pekdaş yeniden aday olma kararını şu sözlerle ifade etti: "Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarından aldığımız güç ve kuvvetle bundan beş yıl önce bir göreve talip oldum ve o tarihten itibaren çalışanlarımız, sendikacılarımız ve işçilerimizle cesaret ve kararlılıkla yürüyoruz. İşte bu cesaret ve kararlığın eksilmemesi için adayım. Cesaret ve kararlılıkla, aşkla ve sevgiyle bu yolda yürümeye devam etmek için Konak'ın enerjisini yükseltmeye devam etmek için yeniden adayım. Biz İzmir'in barış dilini, kültür ve medeniyet kardeşliğini devam ettirmek istiyoruz. İşte Türkiye'nin de buna ihtiyacı var. Biz bölgelerimiz arasından ayrım yapmadan, bütçemizi dikkatli kullanarak adımlar attık. Konak Belediyesi'nin tarihinde görülmediği kadar kamulaştırma ve araç gereç alımı yaptık. Çalışanlarımızı hiç bir zaman mağdur etmedik. Onlara Türkiye'nin en yüksek ücretlerini ödedik, zamanında ödedik, bütçemizin bereketini, kentimizin bereketini oratya çıkarttık. Bundan sonra da üreten bir Konak için cesaret ve aşkla yola devam diyorum."

"YERELDE BAŞALAYAN ENERJİYİ GENELE TAŞIYACAĞIZ"

İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ise, "Bizim bu dönem yapmamız gereken CHP iktidarını yerelde tüm yurda yaymak. Biz, şu anda yerelde başlayacak bu enerjiyi genele taşıyacağız ve yerel seçimlerden sonra genelde iktidar olacağız CHP olarak." ifadelerini kulandı.

"Bu dönemde belediyecilik yapmak, belediye meclis üyesi, bürokrat belediye başkanı olmak çok zor." diyen Gruşçu; "Çünkü, örgütüne sahip çıkan ve örgütüne sahip çıktıkça örgütününde ona sahip çıktığı bir nalayışla belediye başkanlığı yamak için CHP de saf tutan ve bu gemiyi kurtarmak ileirye taşımak için çalışan neferler olmalıyız. Sadece Sema Hanım değil, diğre tüm adaylarımız örgütün sesi olmak için yola çıkıyrlar ve başaracaklaırna sonsuz inancımız var. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER