Oğuz Kaan Salıcı: 6'lı masada çelikten irade var

İZMİR'in Seferihisar ilçesinde CHP meclis üyeleri, 2 gün sürecek kampa girdi.

Oğuz Kaan Salıcı: 6'lı masada çelikten irade var

CHP'li meclis üyeleri, Seferihisar ilçesinde 2 gün sürecek kampa girdi. CHP genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ile Seyit Torun'un katılımıyla yapılan kampın açılış töreninde CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri yer aldı.

'TERÖRE PRİM VERECEK HALİMİZ YOK'

İzmir kampında bundan sonraki adımların neler olacağının belirleneceğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı hizmetleri görmekten çok memnunum. Bir hafta önce İstanbul'da bir terör saldırısıyla karşılaştık. İstiklal Caddesi'nde 6 canımızı kaybettik. Allah'tan rahmet diliyoruz. Bizi bu terör saldırılarıyla terbiye edemeyeceklerini aslında biliyorlar ama toplumu kutuplaştırma çabası içindeler. Onda da başarılı olamayacaklar. İlk defa teröre maruz kalmıyoruz, prim verecek halimiz de yok. Türkiye'de bu eylem yapıldığında bizim İçişleri Bakanımız ne yapıyordu, neyle meşguldü? Bizim İçişleri Bakanı'mız sokaktan geçen suçluyu bulup, fotoğraf çektirme uzmanı. Uyuşturucu taciriyse, mafya babasıysa tercih sebebi. Onun bir fotoğraf albümü var. Teröristin Afrin'den geldiğini söyledi. Sonra detaylar ortaya çıktı. Yeni gelmemiş, aylardır İstanbul'da. O terörist aylardır İstanbul'da gezerken sen ne yapıyordun? Dedik ki; Türkiye'nin sınır güvenliğinde problem var. Türkiye'nin güvenliğine katkıda bulunmak için sen ne yapıyorsun?" diye konuştu.

'6'LI MASADAKİ İRADE, ÇELİK BİR İRADE OLACAK'

Salıcı, sözlerine şöyle devam etti:

"Süleyman Soylu şunu yapıyor; Sayın Kılıçdaroğlu'na, belediye başkanlarımıza laf yetiştirmekle meşgul. Süleyman Soylu'nun Türkiye'de İçişleri Bakanı olmadığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın sokakta normal bir vatandaş gibi muamele gördüğü bir Türkiye'ye ihtiyaç var. Onların oturduğu sarayda yaşamayan ama devleti yönetmeyi bilen, 6'lı masayı iyi bir şekilde götürmüş, halktan yana gayet mütevazi, bütün pisliklere; mafya babalarına uyuşturucu tacirlerine posta koyacak bir iktidara ihtiyacımız var. O iktidara giden yol bugün yaptığımız bu çalışmalardan, hazırlıklardan geçiyor. O seçime varız. Buyursunlar, sandığı getirsinler. 6'lı masadaki iradeyi çelik bir irade olarak ortaya koyacağız ve yolumuza devam edeceğiz. 'İYİ Parti konumunu değerlendirsin' diyor. Meral Akşener, kendi konumlarıyla ilgili bir cevap verdi. Herhalde anlamıştır. Beyefendi iktidarı bırakmış, muhalefeti dizayn ediyor. Burada Türkiye'nin ikinci yüzyılını kuracak bir muhalefet var ve o muhalefet geleceğin iktidarı olarak gelecek."

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2022, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER