O adaylık İYİ Parti İzmir'de nasıl karşılandı?

İYİ Parti İzmir'de 15 Şubat'ta başlayacak kongre öncesi, İl Başkanı Kırkpınar'a rakip çıktı. İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç'in adaylığı, parti içinde 'kendini gösterme çabası' olarak yorumlandı

O adaylık İYİ Parti İzmir'de nasıl karşılandı?

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

İYİ Parti İzmir'de kongre süreci, 15 Şubat tarihiyle birlikte start alıyor. Sürecin en başından aday olduğunu ifade eden mevcut başkan Hüsmen Kırkpınar'a, rakip çıktı.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç, 22 Mart'ta gerçekleşecek olan İl Kongresi'nde aday olduğunu ve resmi açıklamayı 13 Şubat'ta düzenleyeceği basın toplantısıyla duyuracağını ifade etti.

'GÜNDEME GELME ÇABASI'

Güleç'in adaylık için yola çıkması, parti içinde hoş karşılanmadı. Ben Tv'nin partiye yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre; İYİ Parti tüzüğüne göre, delegenin yirmide biri kadar imzaya sahip olunabilirse aday olunabileceği, ancak Güleç'in yeterli imzayı toplayamayacağı iddia ediliyor. Güleç'in parti içinde yeri olmadığını ifade eden kaynaklar; sırf 'adayım' demek adına, gündeme gelmek adına yapılan hamleler olduğu ifade edildi.

Öte yandan, parti içinde mevcut başkan ve kongrede aday olan Kırkpınar'a rakip olabilecek bir aday çıkmayacağı da parti kulislerinde konuşuluyor.


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER