MHP Menderes'ten Soyer'e sert çıkış

İzmir'de yaşanan sel felaketinden sonra, MHP Menderes İlçe Başkanı Önder Böncü, sert açıklamalarda bulundu.

MHP Menderes'ten Soyer'e sert çıkış

Geçtiğimiz gün yağan yoğun yağışlar sebebiyle yaşanan sel felaketi İzmir’ siyasetini de hareketlendirdi. 

15 Yıldır Biz Yapıyoruz

Sel felaketinin yaşandığı andan itibaren bölgede çalışmalarını sürdüren MHP Menderes İlçe Başkanı Önder Böncü konu ile ilgili olarak “Yağışların risk oluşturduğu bölge ile ilgili olarak ilk andan itibaren büyük hassasiyet gösterdik. Piren Tepe Bölgesindeki bu dere geçişi Belediyeden hiçbir şekilde destek alınmadan halkımızın yani bizlerin emeği ile 15 yıldır her defasında onarılan bir yol. Bu defa hasar son derece büyük oldu. Muhtarlarımız, köylülerimiz ve bizlerin altından kalkamayacağı bir maliyet taşıyor. Bunu zaten büyükşehir belediyesi yapmalı. On beş yıldır yöre halkı yapıyor. Şimdiki sorun gerçekten büyük ve acil çözüm bekleniyor. Fakat yerel yönetim acil çözüm yerine 5-6 ay sürecek projelerde diretiyor. Köylü seralarına gidemiyor, onlar 5-6 aydan bahsediyor” dedi.

Acil Çözüm Yok

Böncü; “Muhtarlarımızla, Köylülerimizle ve bölgeden tarımla uğraşan yöneticilerimle istişare halindeyim onlar da Büyükşehirin bu tutumuna anlam veremiyor. İzmir, Batı Anadolu ve Türkiye için önemli tarım alanlarından biri olan bölgedeki seralara şu anda ulaşmak mümkün değil” Diyerek sözlerini sürdüren MHP menderes ilçe Başkanı Böncü, “Bu gibi durumlarda acil ihtiyaç gerektiren alanlara hızlıca hizmet getirilmesi lazımken çözümü beş altı aylık sürece yaymak iş bilmezlik ve sorumsuzluktan başka bir şey değildir. Köylümüz bir şey istemiyor sadece sekiz on kamyon hafriyat bekliyor. Zaten her zaman gereğini yapan hemşehrilerimiz yine yapacak. Tarım tarım diyerek büyük büyük afişler yaptıran Tunç Soyer’i samimiyete ve acil çözüme davet ediyoruz." dedi. 

Kosa Tutmak Öyle Olmaz

"Poz vermek için eline kosa alan Sayın Tunç Soyer gelip taşın altına elini sokmalı" diyen Böncü; "Acil çözüm bekleyen Pire Tepe yol geçişini tamir etmelidir. Köylülerimizin ihtiyaç duyduğu 10 kamyon hafriyat ve bir kepçeyi göndermelidir. Fotoğraflarında gördüğümüz Bay Tunç Soyer kosayı kürek gibi tutmayacak gelip burada bizlerden öğrenecek ki daha gerçekçi ve samimi olsun. Biz bu pozlara ve konu mankenliğine kanacak insanlar değiliz. Gereğini yapmalıdır. Halkımızın acil çözüm beklentisi karşılanmalıdır. Seralara acil ulaşım sağlanmalıdır. Faturası çok ağır olacak bu eksiklik aciliyetle giderilmelidir.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER