Liste sonrası İYİ Parti İzmir'den ilk açıklama

İYİ Parti ve CHP Genel Başkanlarının bugün düzenledikleri basın açıklamasının ardından, İzmir'de de süreç şekillenmeye başladı. 2 ilçede İYİ Parti adayının, 5 ilçede ise ortak adayın olacağının açıklanmasının ardından ilk yorum İYİ Parti İzmir kanadından geldi.

Liste sonrası İYİ Parti İzmir'den ilk açıklama

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

31 Mart yerel seçimlerinde seçim çalışmaları hızla sürerken, İzmir'de Millet İttifakı'nın nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu olmuştu. Bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun düzenlediği basın toplantısının ardından, İzmir ilçelerindeki belirsizliğe de nokta konuldu. Bu kapsamda, Kiraz ve Tire'de İYİ Parti aday çıkartacakken; Torbalı, Urla, Selçuk, Konak ve Karşıyaka'da her iki partide aday çıkartacak.

İlçeler bazındaki sürecin netlik kazanmasının ardından ilk açıklama İYİ Parti kanadından geldi. İYİ Parti İzmir İl Genel Sekreteri Ramazan Dündar Tanrıverdi; “Biz Genel Merkezimizin aldığı kararlara saygılıyız. Alınan kararlar doğrultusunda en güzelini yapmaya çalışacağız. Kiraz'da, Tire'de seçimi büyük bir farkla alacağımıza inanıyoruz ama diğer aday çıkaracağımız yerlerde de iddialıyız. Özellikle Urla'da” dedi.

“İSYAN EDEN ARKADAŞLAR VAR”

Geçtiğimiz günlerde CHP Kiraz ve Tire'de, aday adaylarının 'İYİ Partili aday istemiyoruz' çıkışı hakkında da açıklamada bulunan Tanrıverdi; “Bunlar partilerde olağan şeyler. Bu sadece Tire ve Kiraz'a özgü değil. Bu tür şeylerin iki parti arasında yaşanmaması mümkün değil. Çünkü herkesin kendine göre gönlünden geçirdiği yerler ve adaylar var. Mesela Gaziemir'de biz bu protokole göre CHP'yi destekleyeceğiz. Ama Gaziemir'deki adayımız çok çalıştı ve o da isyan ediyor. Çok çalışıp aday gösterilemeyecek arkadaşlarımız bizde de var, isyan ediyorlar. Üzülmeleri normal.. Emek var işin içinde. Ama karar merci Genel Merkez. CHP'li ve İYİ Partili arkadaşlar buna saygı duyacak. Bu Türkiye çapında yapılan bir iş birliği.” ifadelerini kullandı. 

“AYRI AYRI LİSTELER HALİNDE GİRMENİN...”

Belediye Meclis üyelikleri konusunda nasıl bir yol izleneceği ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Tanrıverdi; “Ayrı listelerle mi aynı listelerle mi olacak henüz açıklanmadı. Ama ben orta liste olacağını düşünüyorum. AKP ve MHP'de ortak liste yapacaklar. Ayrı ayrı listeler halinde girmenin oy kaybettireceği kanaati var bende.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER