Kongrede flaş mesajlar: Bu bize işaret fişeği olacak

AK Parti İzmir İl Kongresi, Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleşiyor. Mevcut Başkan ve tek aday olan Kerem Ali Sürekli partililere seslenerek; "İlk önce 2023'de Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı olarak İzmir'de birinci parti yapacağız. Bu bize işaret fişeği olacak" dedi. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de önemli mesajlar verdi.

Kongrede flaş mesajlar: Bu bize işaret fişeği olacak

BEN HABER -

AK Parti İzmir'de kongre heyecanı yaşanıyor.

Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede, yoğun bir kalabalık gözlemlenirken; mevcut başkan Kerem Ali Sürekli ve ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci partililere seslendi. 

İşte Sürekli'nin açıklaması: Bugün bize muhteşem bir gün yaşatıyorsunuz. Bugün İzmir'in düğünü.Gece gündüz demeden, pandemi sel demeden biriz beraberiz, biriz güçlüyüz, hep birlikte İzmir'iz, hep birlikte Türkiye'yiz. Bugün önemli bir sürecin başlangıcındayız. Cumhurbaşkanımızın bana görev verirken ‘Kerem Ali git 2023 ve 2024 çalışmalarını yap’ demişti. Görevi alır almaz kolları sıvadık ve gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hedeflerimiz büyük: İlk önce 2023'de Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı olara İzmir'de birinci parti yapacağız. Bu bize işaret fişeği olacak. Ardından 2024 seçimlerinde başta büyükşehir olmak üzere bir çok ilçeyi AK Parti ve Cumhur İttifakı kazanacak.

"2023’te İzmir, Cumhur İttifakı’nın birinci geldiği şehir olacak"

Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: İzmir tarihçilerin dediği gibi gök kubbe altında yaratılmış en güzel topraklar. Hizmetkar belediyecilik maalesef İzmir’de tam karşılığını bulamadı. Genel hizmetler olarak muhteşem hizmetler yapıyoruz ama yerel hizmetler açısından İzmir’e hizmetkar olacak ak belediyecilik İzmir’e gelecek mi. o zeybek konak meydanında oynanacak mı, o gün İzmir hizmetlerle tanışacak. 2023’te İzmir, Cumhur İttifakı’nın birinci geldiği şehir olacak. 2024 İzmir’de önce büyükşehir ve ilçelerimizde AK hizmet belediyeciliği ile tanışacak. 2019 Mart belediye seçimlerinde dedik ki bunlar bugüne kadar bir şey yapmadı ve yapmayacaklar. 2 yıl geçti taş üstüne taş koydular mı? İzmir’in dertlerinden bir tanesine bile çare olmadılar. Türkiye’nin başka yerinde yağmur yağmıyor mu da İzmir’e her yağmur yağdığında çamur deryasına dönüyor? Bunu çözerse AK Parti çözer. 

"2023 ve 2024’te zafer kazanmaya var mıyız?”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın açıklaması: Bugün bizim düğünümüz ama aynı zamanda helalleşme günümüz. Her ilde bu sözü söylerken hafızamda İzmir’in ak parti neferleri olmuştur. Çünkü dile kolay 20 sene geride bıraktık. Bunun 18 senesini iktidar olarak geride bıraktık. 15 tane seçim kazandık, darbe teşebbüslerine karşı meydan okuduk, yolsuzluk kılıflı darbe girişimlerine karşı durduk. 20 sene boyunca sokak sokak, cadde cadde çalışan herkesten Allah razı olsun. 20 yıl boyunca inandığımız yolda yürümek için her türlü engellemelere rağmen duble yollarla, otoyollarla Marmaray’la, hava alanları ile bugünlere kadar geldik. Şimdi inandığımız yolda aynı hızla yürümeye var mıyız? 2023 ve 2024’te zafer kazanmaya var mıyız?

"İzmir olarak yeni bir destan yazacak mıyız?"

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın açıklaması: 2023’e giden yolda AK kadroları yeni bir heyecanla inandığımız yolda emin adımlarla geleceğe açılıyoruz. Şimdi soruyorum: Bugünlere kadar 15 seçimde destan yazdınız AK kadınlar. En büyük başarının altında sizin imzanız var. 2023’te cumhurbaşkanımızı tekrar seçmeye hazır mıyız? Soruyorum gençler: 2023 ve 2024 yolculuğuna hazır mısınız? İzmir olarak yeni bir destan yazacak mıyız? İzmir son aylarda önemli üzüntüler yaşadı. İzmir’de deprem oldu, sel oldu, hortumlar oldu. Acılarımızı hep beraber paylaştık azalttık. Ancak zor günde de yine İzmir’in yanında sayın cumhurbaşkanım vardı, bakanlarımız vardı ve milletvekillerimiz vardı. Acıları paylaştık ve yaralarınızı hafiflettik. 3 ay geçti depremden, bugün cumhurbaşkanımızın katılımı ile depremde yuvalarını kaybedenlerin konutlarının temelini atıyoruz. Yaralar sarılır, giden evler geri gelir ama yok olan canlar geri gelmez. Bu vesile ile hayatını kaybeden tüm hemşerilerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Geçtiğimiz hafta Türkiye emperyal günlerin oyuncağı olan terör örgütünün alçakça bir cinayetine şahit oldu. 16 kardeşimiz şahadet şerbetini içti. Bir kez daha terörle kol kola yürüyenlerin foyaları ortaya çıktı. Şunu herkes bilmeli Türkiye’de vatanımızı böldürtmeyeceğiz, alçaklara hak ettikleri dersi vereceğiz. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz dedik.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER