Kılıçdaroğlu, o saldırının nedenini açıkladı!

Aydın’ın Didim İlçe Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir restoranda avukatı ile birlikte kimliği belirsiz 4 işinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Saldırı ile ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dün Didim Belediye Başkanımıza 5 kişi sopalarla saldırdı. Kim biliyor musunuz? Didim’de yapılan iki tane kule var. Didim’e ihanet edilmesini istemiyor bizim belediye başkanımız. Yasa dışı yapılan yerlerin tamamını yıkacağım diyor. Sen misin yıkmak isteyen" dedi.

Kılıçdaroğlu, o saldırının nedenini açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atanbay'a yapılan beyzbol sopalı saldırı ile ilgili detayları açıkladı.

Kılıdaroğlu açıklamasında "Dün Didim Belediye Başkanımıza 5 kişi sopalarla saldırdı. Kim biliyor musunuz? Didim’de yapılan iki tane kule var. Didim’e ihanet edilmesini istemiyor bizim belediye başkanımız. Yasa dışı yapılan yerlerin tamamını yıkacağım diyor. Sen misin yıkmak isteyen" dedi.

Bazı medya kuruluşlarını hedef alan Kılıçdaroğlu, "Önce Sabah gazetesi... Nasıl sabahsa bir sabah, bir akşam var dimi onlarda... bir de Takvim var, CNN Türk var. Kanal 24 var. Böyle bir sürü var. Hepsi devletten besleniyor. Önce belediye başkanımıza iftira attılar. Sen gazetecisin kardeşim. Didim belediye başkanı tutuklandı diye yalan attılar. Öyle bir şey yok. Savcıyı tahrik ediyorlar tutuklansın diye. Peki gazete özür diledi mi? Ahlaklı adam özür dilemez mi ? Dilemediler. Bunu söylüyorum ki bakalım yarın ne yazacaklar. Bir şey yazacakları yok bunu da ben gayet iyi biliyorum" dedi.

Belediye başkanının sağlık durumu hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "Bu belediye başkanımız direndi, yıkım ihalesi açtı, kimse korkudan giremedi. Sonunda bir cesur adamı buldular. Ve dün akşam saldırıya uğradı. Belediye başkanımızın sağlığı yerinde. Mücadelesini yapsın Didimliler için. Didim çok güzel bir yer. Eskiden bazı sorunları vardı o sorunları çözme konusunda da belediye başkanımız bütün iradesini ortaya koydu. Kendisine teşekkür ederiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER