Kılıçdaroğlu'nun vizyon belgesindeki ekonomistler kim?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış ve kapanış konuşmasını yaptığı "İkinci Yüzyıla Çağrı" başlıklı vizyon belgesinin tanıtım toplantısında uluslararası alanda tanınan ekonomi profesörleri de sunum yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun vizyon belgesindeki ekonomistler kim?

Akademik kariyerleri yurt dışında devam eden isimler toplantıya video konferans yöntemiyle katıldı. Daha önce Almanya'nın önceki başbakanı Angela Merkel'e de danışmanlık yapan Jeremy Rifkin de sunum yapan isimlerden biri oldu. Rifkin, Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olarak da görev alacak. Daron Acemoğlu, Ufuk Akçiğit, Refet Gürkaynak, Hakan Kara da uluslararası akademik camianın yakından tanıdığı isimler olmakla birlikte uluslararası kuruluşlardaki kariyerleri ve danışmanlık hizmetleri ile de dikkat çekiyor. Yine toplantıda konuşan Hacer Foggo da yoksulluk üzerine çalışmaları olan eski bir gazeteci ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi’nin kurucusu ve koordinatörü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir sosyal medya ve çeşitli mecralarda duyurusunun yapıldığı vizyon belgesinin tanıtımını "İkinci Yüzyıla Çağrı" başlığıyla İstanbul'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açılış ve kapanış konuşmasını yaptığı toplantıda uluslararası alanda bilinen ekonomistler de sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2022, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER