Kılıçdaroğlu'nun İzmir karnesi

Erol Yaraş yazdı...

Kılıçdaroğlu'nun İzmir karnesi

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kılıçdaroğlu’nu genel, yerel ve referandumlar olmak üzere tüm seçimlerde en fazla mutlu eden kent İzmir’dir.

Peki, buna karşılık CHP Genel Başkanı’nın bu kente bakış açısı ve ilgisi nasıldır derseniz, ‘’tam bir fiyasko’’ diyerek cevap veririm.

İzmir’in kurtuluş günü 9 Eylül başta olmak üzere bu kentin birçok özel gününde İzmirliler en çok oyu verdikleri partinin genel başkanını yanlarında göremediler. Hele geçen 9 Eylül’de tüm İzmir örgütünü Ankara’ya çağırarak ‘’Gelin 9 Eylül’ü Ankara’da kutlayalım’’ demesi tam bir rezaletti.

Başta İzmir Enternasyonal Fuarı olmak üzere dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan mermer ve gelinlik fuarlarında gözler Kılıçdaroğlu’nu arar ama bulamaz.

50 yıl sonra İzmir’de tramvay yeniden kent yaşamında yerini alır, törenlerde CHP Genel Başkanı ortada yoktur. Bunun gibi Uzundere Kentsel dönüşüm, körfezde yeni gemiler, opera temel atma töreni gibi birçok projenin hayata geçirilmesinde Kılıçdaroğlu İzmirlileri hep yalnız bırakmıştır.

AK Parti yerelde muhalefet olduğu İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı’na yüklenir ve eleştirir, Kılıçdaroğlu bırakın CHP Genel Başkanlığı'nı, İzmir milletvekili olarak bile Kocaoğlu’nu savunma gereği duymamıştır.

Sen 9 Eylül’de İzmir’e gelme, dünya çapında fuarlar açılsın kuru bir telgrafla kutla, İzmir’in sorunlarını Ankara’da dile getirip bu şehre yardımcı olma, insana sorarlar neden İzmir’den vekil seçiliyorsun; Git kendi memleketin Tunceli’den aday ol.

Kılıçdaroğlu’nun en son marifeti günlerdir İzmir’de hazırlıkları yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılmama kararı vermesi.

Diyecekseniz ki gelse ne olur gelmese ne olur. Ben de sizinle hemfikirim. İzmirliler zaten 29 Ekim’i çok coşkulu bir şekilde kutlayacaklar. Fakat insan düşünmeden edemiyor siyaset anlamında en güçlü olduğu kente bu kadar duyarsız olan başka bir genel başkan var mıdır?

Aziz Bey ile yollar ayrılmış olabilir, genel başkan olarak sen Aziz Bey’in doğum gününe gelmiyorsun ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününe katılıyorsun.

Kılıçdaroğlu’nun aynı günlerde Ankara programına bakıyoruz sabah Anıtkabir etkinlikleri sonrası boş. Anlaşılan bir uçağa atlayıp İzmir’ e gelmek Kılıçdaroğlu’na zor gelmiş. Gerekçesi de ertesi günü CHP grup toplantısı var ona hazırlanacak olması. Sanırsınız ki Kılıçdaroğlu Oxford Üniversitesi’ni bitirme sınavına girecek.

Bir İzmirli olarak Oxford sınavını bilmem ama Kılıçdaroğlu İzmir sınavından fena çakmıştır. Karnesi sıfırlarla doludur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER