Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'de mesaj seli

Kemal Kılıçdaroğlu Selçuk Belediyesi Efes Tarlası Yaşam Köyü'nda açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'de mesaj seli

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Selçuk Belediyesi Efes Tarlası Yaşam Köyü'nü ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Sizden bir isteğim var sakın umutsuzluğa kapılmayın.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti aile şirketi gibi yönetilemez. Adaletle bilgiyle yönetilmesi lazım.

Biz batının egemen güçlerine dünyanın parasını ödüyoruz. Seçim istiyoruz neden? Çünkü vatandaşların daha ağır bir yükle karşılaşmasını istemiyoruz. Türk lirası güneş görmüş kar gibi eriyor. 

Geleceğimizi düşünmemiz lazım. Taşı sıksa suyunu çıkaracak gençlerimiz. Umudu, geleceği dışarıda aradığını söylüyor Türkiye kötü yönetildiği için. Orada bana iş imkanı sağlarlar diye gidiyor. Umutsuzluğa kapılmayın bunların tamamını düzelteceğiz. Elimiz mahkum sizlerle beraber yapacağız. Dostlarımızla beraber yapacağız. Dostlarımız bu ülkenin manavı, kasabı, apartman görevlisi, memurları, belediye başkanları, gençleri... Bunların tamamıyla birlikteü ülkeyi düzlüğe çıkartacağız. Gücümüz var. 

Sandık gelecek: Bugün gelecek, yarın gelecek. Demokratik yollarla dikta yönetimine son vermek dünya siyaset tarihine geçecek. 

Yapacağımız sandığı beklemek. Gelecek mi sandık? Beraber mücadele edeceğiz. 

Ben bu halkın ferasetine, sağ duyusuna güveniyorum. 

Biz kendimizi de yeri geldiğinde halka feda etmeyi biliriz. Mücadele mücadele, baskı baskı... Baskı gelecektir. Asla şikayet etmeyeceksiniz. Göreviniz o engeli aşmak halkla kucaklaşmak. Bunu yapıyoruz. Sosyal yardımlar asla kesilmedi.

Yolsuzluk yapmıyorsanız olur. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. Bunun sözünü veriyorum. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Her aileye asgari gelir sigortası sağlanacak. 21. yüzyılda Türkiye'yi ayıplardan kurtaracağız. Kararlıyım, beraber kuraracağız. 

Rahmetli Ecevit'in dediği gibi "Ne ezilen ne ezen insanca hakça bir düzen" kuracağız. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Peygamberimizin dediği gibi. 

Son isteğim bana güvenin. İnançla, kararlılıkla düzelteceğim. Kamu görevlileri devletin işini yapacak. 

Moralinizi bozmayın. Büyük sıkınılar var biliyorum. Bunları aşmanın yolunu biliyoruz. Rehberimiz kim? Gazi Mustafa Kemal Atatürk. 

Atatürkçülük demek üretim demektir. İki temel ayağı var. Mustafa Kemal Atatürk der ki: Özgürlük ve bağımsızlık benim kaderimdir.

İkincisi ekonomik bağımsızlık. Onu da Mustafa Kemal Atatürk söyler: Savaş meydanlarında kazanılan zaferler, ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça o ülkenin bağımsızlığından söz edilemez.

Allah'ın izniyle iktidara geldiğimizde her köyde bir ziraat mühendisi görevlendireceğiz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER