Karşıyaka'da yeni tartışma

CHP’li Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, göreve geldiği günden bugüne, zaman zaman iktidar kanadından zaman zaman da Karşıyakalılar tarafından eleştirilirken, yeni ortaya atılan bir iddiayla gündeme geldi.

Karşıyaka'da yeni tartışma

BEN HABER -

Cumhuriyet Halk Partili Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay hakkında, Ben Haber'in ulaştığı bilgilere göre flaş bir iddia ortaya atıldı.

Ben Haber’in elde ettiği bilgilere göre; Başkan Tugay'ın ‘maddi’ kayıplarından dolayı belediye başkanı olmaktan dolayı pişmanlık yaşadığı öğrenildi. 

"BELEDİYE BAŞKANI OLMADAN ÖNCE AYDA 250 BİN KAZANIYORDUM"

Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay’ın son Danışma Kurulu’nda bir gafa imza atarak; ‘Belediye Başkanlığı öncesinde aylık 250 bin lira kazanıyordum, şimdi 8 bin lira alıyorum’ diyerek adeta seçildiğinden dolayı pişmanlığını dile getirmesi akıllara 'başkan 8 bin lira maaşa talim etmekten dolayı pişman mı?' sorularını getirdi.

MECLİS ÜYESİNDEN TEPKİ

Tugay’ın bu pişmanlığına ise, İzmir İl genel meclisi eski üyesi Mehmet Arısoy'un Danışma Kurulunda kürsüye çıkarak tepki gösterdiği öğrenildi. 

Ben Haber’e açıklamalarda bulunarak olayı doğrulayan Arısoy; "Tugay’ın açıklamaları sonrası kürsüye çıkarak tepkimi dile getirdim" dedi. 

Arısoy açıklamasında Tugay’a hitaben; “Plastik cerrah bir insansın. Kalkıp da bu işe para için giriştiyseniz, 300 bin lira kazanma imkânınız burada yoktu, o zaman neden gelip belediye başkanı oldunuz” ifadelerini kullandığını ve bunu bütün milletvekilleri ve yöneticilerin huzurunda söylediğini belirtti.

“PROJE UĞRUNA BU ADAMI GETİRDİLER ”

Eleştirilerine devam eden Arısoy; “Belediye başkanlığı bir teknik bilgi gerektirir, siyasi donanım gerekir. Şahsına çok saygım var, doktordur, ilçemizi düzeltir diye iltifat ettik. Bir proje uğruna bu adamı getirdiler. Maaştı, paraydı, saçma sapan menfaatler yerine insanlara hizmet vererek, çalışarak inanın daha başarılı oluruz” dedi.

Öte yandan, bu konunun o dönem toplantı dışına çıkmaması ve basına yansımaması için de uğraşıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER