Karşıyaka'da randevu krizi: Sert sözler

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, iki kez talep etmesine rağmen kendisine randevu vermeyen ve telefonuna çıkmayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, "Bana gelen böyle bir talep yok.

Karşıyaka'da randevu krizi: Sert sözler

Sadece belediyenin sistemine mail atılmış" açıklamasıyla da kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını söyledi. Kent A.Ş. konusunda haklılığının ortaya çıktığını ve bunun karşısında Tugay'ın sessizliğe büründüğünü belirten Çiftçioğlu, Tugay'ın randevu konusundaki açıklamasıyla da hedef saptırmaya çalıştığını kaydetti. Saat ve tarih vererek tüm süreci detaylı olarak anlatan Çiftçioğlu, "Sayın Tugay'ın daha makamındaki işleyişten haberi yok. Bu hafta içi bu konu ile alakalı belediye ile yapılan tüm mail hareketlerini içeren bilgileri ve arama kayıtlarını isim isim belirterek, kargo ile kendisine yollayacağım. Sayın Tugay, bu anlayışla belediyeyi nasıl yönetecek? Personeline hakim değil, kendisini yanlış yönlendiriyorlar. Bu durum, Karşıyaka'mız adına kaygı verici" dedi.

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, geçtiğimiz cuma günü bir basın açıklaması yaparak Belediye Başkanı Cemil Tugay'dan iki kez randevu talep ettiklerini ancak 1 ayı aşkın süredir kendilerine hiçbir dönüşün yapılmadığını belirtti. Konunun basında geniş yer bulmasının ardından Tugay da "Bana gelen böyle bir talep yok. Sadece belediyenin kurumsal sistemine atılmış bir mail var. Böyle bir şey mi olur" açıklamasını yaptı.

TÜM SÜRECİ ANLATTI

Yaşananların ardından tarih ve saatlerini de vererek süreci aşama aşama anlatan Çiftçioğlu, Başkan Tugay'ın kesinlikle doğru söylemediğini belirtti. Çiftçioğu, "İlk olarak ilçe sekreterimiz 7 Mayıs'ta Sayın Tugay'ın özel kalemini arayarak, görüşme talebimizi iletti. Konuşma saat 14.35'te yapıldı ve cevaben de haftaya dönüş yapılacağı iletildi. Ancak aradan geçen sürede hiçbir dönüş olmadı. Bunun üzerine 22 Mayıs'ta özel kalem bir kez daha arandı talebimizi verdikleri adrese mail atarak yeniledik. Saat 14.04'de ilk mail atıldı, ardından 16.19'da ikinci kez mail gönderildi. Ayrıca telefon ederek mailin ulaştığını da teyit ettik. Ancak yine sonuç alamadık. Bunun üzerine en son Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü hem bayramını kutlamak hem de randevu talebimi iletmek için Tugay'ı aradım. Bu sefer de telefonu açmadı. Bir de kendisini aramadığımı ve böyle bir talebin olmadığını söylüyor. 12 Haziran'da son bir kez daha belediyeyi aradık. Tugay, kamuoyuna yanlış bilgi veriyor" diye konuştu.

TUGAY, ARTIK SİYASETİ ÖĞRENMELİ

Karşıyaka'da yaşayan her vatandaş gibi kendisinin de bir birey olarak muhatabının belediye başkanı olduğunu söyleyen Başkan Çiftçioğlu, "Belediye meclisinde söz hakkım yok ama AK Parti'ye mensup belediye meclis üyelerimizin grup başkanı şahsımdır ve dolayısı ile Cemil Tugay benim muhatabımdır. Yine kentimizin, hükümetimizi ve bakanlıklarımızı ilgilendiren her konusunda AK Parti İlçe Başkanlığı'nın iletişimi kuran merci olması noktasındaki hüviyetinden kaynaklı olarak, Cemil Tugay muhatabımdır. Cemil Tugay, artık siyaseti öğrenmeli ve kendisini yanlış yönlendirenleri etrafından uzaklaştırmalı" dedi.

TEŞKİLATLARDA YETİŞMEDİĞİ İÇİN BİZİ ANLAYAMAZ

Çiftçioğlu, şöyle devam etti: "Sayın Tugay, açıklamalarımı yerimi koruma endişesiyle yaptığımı da belirtmiş. Sayın Tugay, iyice şaşırdı. Ben, 18 yaşından bu yana AK Parti'nin içindeyim, teşkilat içinde yetiştim. Partimizin üniversite teşkilatı olmak üzere, gençlik kollarında birçok görev aldım. Sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilik de yaptım. Benim böyle bir endişem yok. AK Parti'de siyaset, CHP'deki gibi yapılmaz. Bizler, siyaseti bir makama gelmek ya da makamda kalabilmek adına yapmayız. İnandığımız değerler uğruna, halkımıza hizmet için mücadele ederiz. Sayın Tugay, herhalde hatları karıştırdı. Tugay, kendi partisinin bile teşkilatlarında yetişmediği için bizim hangi duygularla siyaset yaptığımızı da anlayamaz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER