Karaburun'a kadın eli değecek

Haftalardır merakla beklenen CHP İzmir Belediye Başkan adayları açıklandı. Karaburun’a tarihinde ilk kez bir kadın belediye başkan adayı gösteren CHP bu kararı ile tam not aldı.

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Karaburun’un CHP Belediye Başkanı Adayı Avukat İlkay Girgin Erdoğan oldu. Adaylığının açıklanmasının ardından doğup büyüdüğü Karaburun’da bir basın toplantısı düzenleyen CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı İlkay Girgin Erdoğan, Karaburun’un turizmde bir dünya markası olması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda hedefi, misyonu, belediyecilik anlayışı ve projelerini anlatan Erdoğan, “Karaburun’u birlik ve beraberlik felsefesi ile yöneteceğiz, tek amacımız cennet ilçemize hizmet etmek” dedi.

KARABURUN'A KADIN ELİ DEĞECEK 

Karaburun’u ulusal ve uluslararası boyutta tanıtmak için göreve hazır olduğunu açıklayan İlkay Girgin Erdoğan, genel merkezin kararını büyük bir gurur ve mutluluk ile karşıladığını belirterek “ Karaburun’a kadın eli değecek. Bölgenin doğal yapısını bozmadan dünya çapında projeleri Karaburun’a kazandıracağım. Bugünden itibaren ben ve ekibim çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz. 31 Mart’ta Karaburun’da bahar bayramı yaşanacak” dedi. “Kutuplaşmadan uzak olarak, herkese eşit mesafede, huzur ve barış içinde üretmeye hazırım” diyen Erdoğan, tüm Karaburun’u el ele geleceğe taşımaya ve kendisine destek olmaya davet etti.

 KARABURUN SAĞLIK TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK 

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı İlkay Girgin Erdoğan, deniz kenarında talassoterapi merkezleri kurarak, bölgenin ısıtılmış deniz suyunu terapi amaçlı kullanacaklarını ve Karaburun’u sağlık turizminin merkezi yapacaklarını söyledi. Bölgeye yerli ve yabancı turistin gelmesi ile birlikte Karaburun markasına eşlik edecek değerleri de bölgeye kazandıracaklarını söyleyen Erdoğan, bölgede yetişen yerel ürünlerin tanıtımı ve markalaştırılması için projeler hazırladıklarını belirtti.

 ORGANİK TARIM PROJESİ İLE GENÇ NÜFUSA İŞ İMKANI SAĞLAYACAK 

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Avukat İlkay Girgin Erdoğan, kurulacak tarım kooperatifleri aracılığıyla organik üretim yapılarak bölge halkına gelir sağlayacağını sözlerine ekledi, bölgeye özel pazarlama stratejisi ile genç nüfusun göçünün engellenmesi için sistem kuracaklarının da müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER