İzmir'in Roman vekillerinden o karikatüre sert tepki!

İzmir’in AK Parti ve CHP'li Roman milletvekilleri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla Leman Dergisi’nde Romanlarla ilgili yer alan karikatüre tepki gösterdi

İzmir'in Roman vekillerinden o karikatüre sert tepki!

BEN HABER - İzmir'in Roman milletvekilleri CHP’li Özcan Purçu ve AK Partili Cemal Bekle, Leman Dergisi’nde yayınlanan bir karikatüre ortak tepki gösterdi. 

Ünlü mizah dergisindeki karikatürdeki 'Çingene gibi' ifadesi ırkçı ve ayrımcı bulunarak, sosyal medyadada tepki gördü.

PURÇU: KINIYORUM
CHP’li Purçu, “Roman halkını çingene olarak tanımlayarak ayrımcı dil kullanmak Mizah değildir!  “Bi de altı tane nikah şekeri atmış cebine” diyerek Romanları hırsız olarak itham etti! Leman Dergisi’ne yakışmadı! Leman Dergisi ayrımcı ve ırkçı bir dil nasıl kullanır! Roman halkı adına kınıyorum” ifadelerini kullandı.

BEKLE: ÖZÜR DİLEYİN
AK Partili, Bekle ise, “Mizah olsun diye, insanlar gülsün diye yayın yapıyorsunuz diye biliyoruz biz sizi  Leman Dergisi… !!! Roman halkını rencide eden, ayrıştıran karikatürünüze hiç gülmedik!!!! Bu karikatür için derhal özür dilemelisiniz! Hala bu dil hala bu zihniyet kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 12:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMİN KARAMEŞE
EMİN KARAMEŞE - 3 yıl Önce

HER İKİ ROMAN VEKİLİMİZİDE CANI YÜREKTEN KUTLUYORUM.BU KADAR BAĞNAZ BİR ESPİRİ DİLİ KULLANDIĞI İÇİN DE LEMAN DERGİSİNİ KINIYORUM .

SIRADAKİ HABER