İzmir’e 2 milyar 600 milyon lira nakit destek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, pandemi döneminin başından itibaren İzmir’de Sosyal Koruma Kalkanı altında yapılan yardımları açıkladı.

İzmir’e 2 milyar 600 milyon lira nakit destek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Covid-19 salgını sürecinde İzmir’de vatandaşlara verilen desteklerle ilgili açıklama yaptı. Dağ, açıklamasında “Geçtiğimiz yılın başından itibaren tüm dünya, daha önce kimsenin tecrübe etmediği bir küresel salgın ile karşı karşıya kaldı. Bu dönemde hep birlikte, tüm dünyada hem sosyal destekler hem de sağlık sistemi noktasında ön plana çıkan bir ülke olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk. Nitelikli sağlık altyapımız, personelimiz ve sosyal devlet olarak vatandaşımızın dertlerine derman olma çabamız; pozitif ayrışan bir ülke olmamızı sağlamıştır.” ifadelerini kullandı.

“Yalanlarla algı oluşturma çabaları beyhude”

Salgın nedeniyle durgunluk yaşayan sektörler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik birçok destek programının devreye alındığının altını çizen Hamza Dağ “Milyonlarca vatandaşımıza ülke genelinde nakdi destekler verilmiştir. İzmir’de de yüzbinlerce vatandaşımız toplamda 2 milyar 685 milyon lirayı aşan nakdi desteklerden faydalanmıştır. Bu somut verilerle; her fırsatta ‘İzmir’in Ankara tarafından hak ettiği önemi görmediği” yalanına sarılarak bu algıyı oluşturmaya çalışanların çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Bir yandan milletimizin eşi benzeri görülmemiş dayanışma ruhu, diğer taraftan devletimizin vatandaşını önceleyen sosyal devlet yapısıyla; hem ülke genelinde hem de İzmir’imizde Sn. Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde, ilgili kurumlarımızla birlikte milletimizin yanında olmayı sürdürüyoruz.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER