İzmir siyasetinde 'yangın' polemiği

AK Parti ve CHP arasında yangın polemiği yaşanıyor...

İzmir siyasetinde 'yangın' polemiği

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı orman yangınları açıklarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek; “Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!" ifadeleri; siyaseti kızıştırdı.

İLK TEPKİ AK PARTİLİ DAĞ'DAN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine karşılık şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hem yalancı hem ahlaksızsın! Vatandaşın kullanacağı mesire alanlarıyla ilgili bir düzenlemeyi kalkıp betonlaşmaya yormak senin gibi bir provokatöre yakışır. Eğer biraz şerefin utanman varsa CHP’li belediyelere tahsis edilen tüm mesire alanlarını kapat! Ama sende ne gezer!”

YÜCEL: AYNAYA BAKIN!

Dağ’ın açıklamalarının ardından CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Şeref, Ahlak ve Namus kavramlarını ağzınıza almanız için önce bunlara sahip olmanız lazım. Onun için bence susun. Utanmaz diye; Ormanlar cayır cayır yanarken yangın söndürme uçağı almak yerine, kendine özel uçak filosu kuran, şatafat, israf ve haram içinde yaşayanlara denir.

Ahlaksız diye; Milletin vergileriyle maaşları ödenen danışmanlarının pudra şekeri partilerini bilip de susanlara, milletin hakkını ve hukukunu savunan bir lidere edepsizce hayasızca pislik akan ağzıyla küfür edenlere denir. Bu tanımlar size birini anımsatmadıysa aynaya bakın.” sözleri ile tepki gösterdi. 

İşte arka arkaya gelen tepkiler: 

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat: "Hadsiz! Ülkeyi yangın yerine çevirdiniz, kalkmış burada konuşuyorsun. Sen de biraz ahlak olsa doğal afet yerinde yurttaşın kafasına çay atan diktatörün partisinde iki dakika durmazsın." 

CHP Parti Meclis Üyesi İzmir Milletvekili Ednan Arslan: "Hadsiz ! Pudra şekeri çeken danışmanların ağzıyla sosyal medyada hadsizlik yapma! Siyasette nezaket ve saygı herkes için gerekir."

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: “Ben bu saygısız ve terbiyesiz açıklamalı tweetin Hamza Dağ tarafından yazıldığına inanmıyorum. Bir kaç doz pudra şekeri alan danışmanları tarafından yazılmış olabilir” dedi.

SÜREKLİ: HALKI YANILTMAKTAN VAZGEÇMİYOR!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, “CHP; her doğal afetten siyasi rant elde etmek uğruna yalanlarla halkı yanıltmaktan vazgeçmiyor! Yanan orman alanları yasal olarak imara açılamayacağı gibi; yapılaşma yetkisi 39 yıldır 3 bakanlığın uhdesindeyken tek bakanlıkla sınırlandırıldı! Araştırın, öğrenin, öyle konuşun!” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER