İzmir siyasetinde 'kredi' tartışması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Grup Toplantısı'nda verdiği İzmir mesajları, İzmir siyasetini hareketlendirdi.

İzmir siyasetinde 'kredi' tartışması

BEN HABER -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Grup Toplantısı'nda; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çiğli Tramvayı temel atma töreninde yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazineden daha uygun şartlarda ve daha düşük faizle kredi/borçlanma sağladığını söylemesinin ardından söylediği sözler, İzmir siyasetini hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert 'İzmir' çıkışı

Erdoğan'a ilk yanıt, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'den gelirken, bugün de AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli konuya dahil oldu.

"CHP, İDRAK SORUNU YAŞAMAKTADIR"

İşte AK Partili Sürekli'nin o mesajı:

İzmir’e çakılan tek bir çivi bizi mutlu eder! Kabul edemediğimiz; boş, dayanaksız savunma ve saldırılardır!Görünüyor ki CHP;ulaşıma bir türlü yapamadığı yatırımlar için,yasal olarak almaları mümkün olmayan krediyle övünüp,bu meseleden medet umarken idrak sorunu yaşamaktadır.

Siyaseti, sorumluluktan, özeleştiriden kaçarak topu çevirmeye indirgeyen bu zihniyet; çözüm üretmek yerine de suyu bulandırmaya çalışmaktadır. Cumhurbaşkanımızın milletin yarısından çoğunun oluru ile yürüttüğü görev ve yetkilerini kışkırtıcı bir üslupla tartışmaya açmaları da bundandır!

CHP’nin gözünü,kulağını gerçeklere; İzmirlilerin Genel Başkanlarına verdiği mesaj ‘Artık bizde krediniz bitti’ isyanına çevirmesi elzemdir.Onlar, üstesinden gelemediği sorunların faturasını bize kesmeye çalışadursun;milletimiz kiminle işi olup olmayacağının mesajını vermiştir!

"AMA SİZİN MİLLETLE NE İŞİNİZ OLUR Kİ?

Dün Erdoğan'ın Grup Toplantısı sonrası, CHP'li Yücel ise, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, "Anlaşılan, bakanından genel başkanına kadar AKP’liler, Büyükşehir belediyemizin İzmir’deki ulaşım altyapısına yaptığı yatırımlardan ve istediği anda düşük faizle kredi bulabilmesinden çok rahatsız olmuş..." ifadelerini kullanarak, "Hakaretleriniz, iftiralarınız bitince kafanızı kaldırın da milletin yoksulluğuna işsizliğine, esnafın içler acısı haline, hak arayan gençlerin uğradığı şiddete bir bakın diyeceğim ama sizin milletle ne işiniz olur ki?" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER