İzmir siyasetinde Buca Cezaevi polemiği

İzmir'de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından kapatılan ve süreçte yıkımına karar verilen 62 yıllık Buca Cezaevi gündemde yer almaya devam ediyor.

İzmir siyasetinde Buca Cezaevi polemiği

Yıkım süreci tamamlanırken, alanın akıbetiyle ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den dikkat çeken bir çıkış geldi.

Soyer, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı;

Buca Cezaevi'nin yıkımı tamamlandı. Mevcut planlardaki yeşil alan miktarının azaltılarak inşaata alan ayrılmaya çalışıldığını görüyoruz, yapmayın. İzmir'in en büyük ilçesi Buca'nın betona değil yeşile ihtiyacı var. Burasının yeşil alan olması için her türlü işbirliğine hazırız”

KAYA: İŞİN GÜCÜN YALAN

Soyer'in Buca Cezaevi çıkışı sonrası AK Parti cephesinden yanıt geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İşin gücün yalan! Halihazırdaki planında yeşil alan yok, AVM var! Bunu yapan da CHP'li Büyükşehir, sizsiniz. Cezaevini yıktığımız gibi AVM planınızı da kaldıracağız. Derdin yeşil alan ise, 3,5 yıldır başkansın, elinden tutan mı var! Buca'ya 1m2 yeni yeşil alan kazandırmadın" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER