'İzmir partilerin prestijidir'

Seçimlerin zamanında yapılacağı düşünülecek olursa, bir sene kaldı diyebiliriz. Ancak siyaset kanadında seçim her an olabilirmiş gibi hazırlıklar olduğunu görüyoruz.

'İzmir partilerin prestijidir'

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Gelecek Partisi ve Zafer Partisi, Ege Bölgesi ve İzmir olarak seçimlere hazır mı, Türkiye çapındaki oy oranlarına göre özellikle İzmir'de partilerinin yüzdelik oylarını nasıl görüyorlar? Gelecek Partisi İl Başkanı Onur Sivaslı ve Zafer Partisi İl Başkanı Ege Tunca Ben Haber'e değerlendirdi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Onur Sivaslı:
İzmir'de 10 bin 200 sandık var. Gelecek Partisi olarak, 22 bin kişilik bir kadroyla sandık başında olacağız. İzmir bizim için önemli çünkü ufuk şehri. İzmir'de aldığınız oy, sadece çıkardığınız milletvekilini belirlemez. Siyasi yelpazenin solundaki ve sağındaki partiler, İzmir'de aldığı oya bakarak Türkiye'de ne kadar kabul gördüğünü öğrenir. İzmir, siyasi partilerin prestijidir. Gelecek Partisi olarak Ahmet Davutoğlu'nun da bakış açısı bu yönde.

Seçim zamanına kadar siyaset birçok şeye gebe. İzmir'de 3.parti çıkarız ancak tabii ki hedefimiz 1.parti olmak. Biz AK Parti seçmeninin oyunu alacağız.

İktidar partisini Gelecek Partisi korkutuyor. Birçok siyasi parti kuruldu ancak tabanı AK Parti ile birebir olan tek partiyiz. İzmir'de Gelecek Partisi'nin oy oranı geçen seçimde AK Parti'nin aldığı oy oranıdır. Açık ve net söylüyorum. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, geçen seçimde İzmir'de 1 milyona yakın, yüzde 38 oy aldı. Benim kitlem budur. Biz bu oy oranlarının üzerine koymak için çalışmalar yapıyoruz. 

Bu seçimler biraz 2002 seçimlerine benzeyecek. Anket firmaları ters köşe olacak diye düşünüyorum. 2002'de herkes AK Parti'ye oy attı ancak herkes gizledi. Haziran ayındaki seçimlerde AK Parti'nin tabanı AK Parti'ye oy atmayacağını gizliyor. Çünkü bazı sorunlar yaşamamak için saklıyor, bütün seçmen sandığı bekliyor. 

Zafer Partisi İl Başkanı Ege Tunca:
Teşkilatlanmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar 13 ilçede teşkilatlanmamız tamamlandı. YSK'dan iznimizi aldık, 2 Temmuz'da il kongremizi yapacağız.

Oy oranımız muhalefet partilerinin üzerinde olacak ve Zafer Partisi olarak en yüksek oyu alacağız.
Genel Başkanımız Ümit Özdağ'ın birçok alanda projeleri yer alıyor. Özellikle sığınmacı sorunu Türkiye'nin büyük bir sorunu. 

Muhalefet partileri genel başkanımıza projelerin neler diye soruyorlar. Başkanımız da 'Sizin projeleriniz var mı, onlardan bahsedin' diyor. Çünkü hiçbir partinin ne ekonomi ne de tarım alanında projesi bulunmuyor.

Muhalefet ve iktidar partisinde kırılmalar yaşanıyor, seçmenlerin Zafer Partisi'ne geldiğini görüyoruz. Genel başkanımızın duruşu ve verdiği güven halkı partimize yönlendirdi. Partimiz gençlerden oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER