İzmir'in imar yönetmeliğine Ankara onayı!

AK Parti İzmir Milletvekili Nasır, Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliğinin bakanlıkça onaylandığını açıkladı. 

İzmir'in imar yönetmeliğine Ankara onayı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 14 ilçe belediyesi ve meslek odalarının temsilcilerinin katılımıyla uzun süren uğraşlar sonucu hazırlanan 'İzmir İmar Yönetmeliği' meclis onayının ardından Ankara'ya gönderilmiş, ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bazı maddelerin uygun olmadığını ifade ederek veto kararı vermişti. Eksiklerin tamamlanmasının ardından yeniden bakanlığa gönderilen yönetmelik konusunda müjdesi AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır verdi. 

AK Parti İzmir Milletvekili Nasır, Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliğinin bakanlıkça onaylandığını açıkladı. 

AK Partili Nasır  açıklamasında, “Yıllarca plansızlığın yarattığı sorunlarla uğraşan ve her fırsatta planlı bir yapıya kavuşması için mücadele ettiğimiz güzel İzmir’imiz, 1/100.000'lik planlarının yıllar sonra onaylanmasından sonra, artık bir imar yönetmeliğine de kavuştu” ifadelerine yer verdi. 

BUGÜN ÖNEMİ DAHA İYİ ANLAŞILDI! 
Nasır şunları ifade etti:  Plansızlık, İzmir'in uzun yıllardır sürüncemede kalan ve adeta yılan hikayesine dönen büyük bir sorunudur. İzmir'in, Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılından bu yana hazırlamadığı ve talep etmediği bu imar yönetmeliği yüzünden kaybı çok büyük olurken; bu kadar önemli ve yaşamsal konudaki boşluk kentimiz için izah edilebilir ve anlaşılabilir bir şey değildi. Yıllarca bir inşaat mühendisi ve sivil toplum kuruluşu başkanı olarak İzmir’in imar yönetmeliğine kavuşması için uğraş vererek, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imar yönetmeliğini, kentin geleceğine uygun bir projeksiyonla hazırlamasının önemine dikkat çektik. Bugün bu konunun önemi daha iyi anlaşıldı.

EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN 
Allah nasip etti milletvekili oldum. Çözüm için milletvekili olduğum andan itibaren konuyu gündemde tuttum. İzmir Ticaret Odası Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in çabaları ve Bakanlık bürokratlarının destekleriyle uzun uğraşlardan sonra Büyükşehir Belediyesine hazırlatılabilen yönetmelik, bakanlıkça onaylandı. Bu konuda emeği geçen herkesten Allah razı olsun...

İZMİRİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ! 
“Kentimizin önü açık ve geleceği parlaktır. Bu konuda yerel yönetimler üzerlerine düşen görevleri hızla yerine getirmelidir. Artık bir dakika bile zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Depremle yaşadığımız gerçeğini unutmadan, doğru planlama ve yapılarla hemşerilerimizi daha yaşanır bir kente kavuşturmanın çabası içinde olmalıyız. Bu konu, partiler ve siyaset üstü bir konu ve sorumluluktur. AK Parti olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da İzmir’imiz için çalışmaya devam edeceğiz..."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER