İzmir'in iki dev ilçesinin adayları bugün belli olacak!

İzmir'in en önemli ilçelerinden Buca ve Bayraklı'da CHP'nin adayının kim olacağı belirsizliği bugün sona eriyor. Bugün gerçekleşecek CHP PM'den her iki ilçe için de adayın açıklanması bekleniyor.

İzmir'in iki dev ilçesinin adayları bugün belli olacak!

Ben TV - Cumhuriyet Halk Partisi'nde geçtiğimiz PM'de, MYK'dan gelen isimlerin veto yediği ve belirsizliğin hakim olduğu Bayraklı ve Buca'nın kaderi bugün belli olacak.

CHP MYK'dan geçtiğimiz toplantıda Buca adaylığı için Aydoğan Hepdemirgil, Bayraklı içinse Cevat Durak isimleri geçmiş, ancak her iki isim de Parti Meclisi'nden geçemediği için bu ilçelerin adayları belirlenememişti.

PİRİŞTİNA İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR AMA...

Bugün öğleden önce gerçekleşecek MYK ve saat 14:00 itibariyle başlayacak Parti Meclisi'nde yeniden gündeme gelecek iki ilçe içinse büyük bir yarış hakim. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yeniden adaylık iddiasını sürdürürken, ilçede kadın aday formülünün de, Mehmet Ali Susam isminin de gündemde olduğu biliniyor. İlçede son durumda öne çıkan isimse Suat Nezir.

BAYRAKLI'DA BÜYÜK YARIŞ!

 Bayraklı'daysa Büyükşehir için aday olan ve sonrasında adaylığını geri çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yeniden kendi ilçesi için bir adaylığı söz konusu değil. Bununla birlikte geçtğimiz gün CHP Bayraklı İlçe Örgütü, Ankara'da CHP Genel Merkezi önüne giderek, Hasan Karabağ'ı istediklerine dair bir eylem yapmıştı. İlçenin yeni CHP adayı için EBSO Meclis Başkanı Salih Esen olmak üzere İzmirli sanayicilerin CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Barış Erel ricasında bulunduğu biliniyor. İlçe için adı üst sıralarda geçen isimlerden biri de CHP PM Üyesi ve 24. Dönem CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger. CHP'deki Bayraklı yarışında parti üst yönetiminin PM'ye bir kez daha Cevat Durak ile gideceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER