İzmir İl Başkanlarından mesaj: Milletimiz sakin olmalıdır

Döviz kurlarındaki artışın ardından vatandaşlar bazı illerde sokaklarda protesto gerçekleştirdi.

İzmir İl Başkanlarından mesaj: Milletimiz sakin olmalıdır

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Ekonomideki gidişat ve hayat pahalılığını protesto etmek için Ankara, İstanbul ve İzmir'de eylemler yaparak tepki gösterdi.

İzmir'de gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ardından İYİ Parti, MHP ve Gelecek Partisi il başkanları vatandaşları uyararak “Milletimiz sakin olmalıdır” dedi.

İşte İzmir İl Başkanlarının BEN Haber'e yaptığı açıklamalar...

MHP İl Başkanı Veysel Şahin: Adı üzerinde provakasyon. Bizler Türk Milleti hiçbir yabancı devletin faiz lobilerinin boyunduruğu altında kalacak değiliz. Vatandaşlarımız, milletimiz müsterih olsunlar. Türk Devleti her güçlüğün üstesinden gelmeye muktedirdir. Devletimiz güçlüdür, milletimiz sakin olmalıdır.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar: Teşkilat başkanımız Koray Aydın ve Genel Sekreterimiz Uğur Poyraz Bey'den teşkilatlarımızın tamamına gönderilmiş bir genelge var. İYİ Parti'nin bütün üyeleri, yöneticileri, kadroları bu ülkede demokrasiden, şeffaflıktan, adaletten, hukuktan yanayız. İnsanların tercihleri üzerinde etki yapmak için çeşitli yasadışı, hukuk dışı eylemlerin yeri sokak değildir. Bu ülke ne çektiyse bu sokaktaki eylemler yüzünden çekmiştir. Artık demokrasimiz oturdu diye inanırken, bugün maalesef ülkede hukuk yerlerde sürünüyor, adalet aramayın. Bunların aranacak ve tekrar inşaa edilecek dönemi yeni bir seçimle ortaya çıkacaktır. Sokak hareketleri sokaktan beslenenlerin işidir. Sokaktan beslenecekler de iyi niyetli değildir diye düşünüyorum.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı: İktidar sandıkla gelir, sandıkla gider. Biz demokrasi dışındaki olaylara tevessür etmiyoruz. Bizim işimiz sokak eylemleri değil, demokrasinin olmazsa olmazı sandıktır. Çünkü sokak olayları Türkiye'nin bu döneminde provoke ve manipüle edilebilecek olaydır, süreç hassas. Biz parti olarak erken seçim değil hemen seçim istiyoruz. Çünkü ülke tıkandı, iflas ediyor. Kaybedecek bir günümüz bile yok. Ülkenin varlıkları gidiyor, doların bu kadart yükselmesi stratejik olarak ülkeyi tehdit ediyor. Türkiye'nin varlıkları yabancılara geçecek. Çünkü paramız pul oldu, yabancılar gelip bedavaya fabrikaların hepsini satın alacaklar. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER