İzmir İl Başkanları da Ankara'daydı

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi temsilcilerinin Meclis’te yaptığı görüşmelerin ardından üzerinde uzlaşılan "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni" açıkladı.

İzmir İl Başkanları da Ankara'daydı

Parlamenter sistem taslağı üç bölümden oluşuyor. İlk bölümde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin verdiği zararlar. İkinci bölümde ise güçlendirilmiş parlamenter sistem özetleniyor. Son bölümde ise düzenlemeler aktarılıyor.

Bilkent Otel'deki tarihi toplantıya 6 partinin İzmir İl Başkanları da katılım sağladı. Programı takip eden; CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı ve DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen'in aynı sırada oturdular.

Toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımdan bulunan CHP'li Yücel, "Demokratik, özgür, hukukun, adaletin ve refahın hakim olduğu bir Türkiye için mücadele veren siyasi partilerin, İzmir il başkanları olarak, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem buluşmasındayız. Birlikte başaracağız...." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER