İzmir'de İYİ Parti adayları belli oldu

CHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarının bugün düzenledikleri basın toplantısının ardından, İzmir ilçelerindeki belirsizlik de son buldu. İYİ Partili kaynaklardan alınan bilgilere göre, 4 ilçenin başkan adayı belli oldu

İzmir'de İYİ Parti adayları belli oldu

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

CHP ve İYİ Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerde iş birliği kararı almasının ardından, İzmir'de nasıl bir süreç işleyeceği merak konusu olmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün düzenledikleri basın toplantısının ardından, İzmir'deki durum da netleşti.

CHP, Tire ve Kiraz'da İYİ Parti'yi destekleyecekken; Torbalı, Urla, Selçuk, Konak ve Karşıyaka'da her iki parti de aday çıkartacak.

ADAYLAR BELLİ OLDU MU?

Ben Tv'nin İYİ Partili kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, İYİ Parti'nin Selçuk, Urla, Tire ve Kiraz adayı belli oldu. Torbalı'da 2 aday üzerinde çalışılırken, Konak ve Karşıyaka'da ise durum belirsizliğini koruyor. Bu kapsamda; Tire’de; Salih Atakan Duran’ı, Kiraz’da AK Parti’den istifa eden Mehmet Emin Avşar’ı, Selçuk’ta Levent Görür’ü, Urla’da ise Hasan Hüseyin Akgül’ü aday göstereceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER