İYİ Partili Yıldırım: Çılgın projem yok, kendim çılgınım!

İYİ Parti Karşıyaka Adayı Mehmet Yıldırım, ilçedeki oy oranını açıklayıp, seçimi kazanacağını söyledi.

İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

Millet İttifakı ortağı iki parti CHP ve İYİ Parti'nin Karşıyaka'da neden ayrı ayrı aday çıkardığı sorusuna net bir yanıt veren Yıldırım, "İzmir'de iş birliği yaptığımız ilçelerde AK Parti'nin kazanma riski olduğu için bir aradayız. Ancak Karşıyaka'da AK Parti'nin kazanma şansı yok. Bu nedenle bir demokrasi şöleni gibi sandık yarışı içindeyiz." dedi.

"KARŞIYAKA'DA 15 YILDIR EMANET OYLAR VAR"

İYİ Parti'nin Karşıyaka'da 24 haziran'da yüzde 11,4 oy almasının yeni bir parti için çok iyi olduğunu dile getiren Yıldırım, 31 Mart için de iddialı konuştu. Yıldırım, "Bakın Karşıyaka'da 15 yıldır emanet oylar var. Karşıyakalılar olarak 17 yılda merkezi iktidardan ne çektiysek, 15 yıldır yerel yönetimden de bir o kadar çektik ve çekiyoruz. İlçemiz demokratlar görüşün, sosyal demokrasi motifiyle süslendiği bir yapıya sahip. Karşıyaka'da kale male yoktur. Öyle bir mantık da yoktur. Bu nedenle Karşıyaka CHP'nin değil, demokrasinin kalesidir. Birkaç hafta önce yaptırdığımız anketlerde oyumuz yüzde 35 civarı çıktı. Bu oy oranı her geçen gün yükseliyor ve seçim günü de bizi sandıktan birinci çıkaracak noktaya erişecektir." dedi.

Programda CHP'ye yönelik çarpıcı sözler sarf eden Yıldırım, "Bugün CHP'nin adayı atamadır. Hüseyin Mutlu Akpınar'ın Karşıyaka'ya atanmasıyla bugüngü atama arasında ne fark var? Ben CHP'nin aday çıkarmasındaki yanlışı gözeterek, Karşıyaka'nın adayı olarak yola çıktım." dedi.

"BEN ZATEN ÇILGINIM"

Karşıyaka'ya kazandırmak istediklerinden de bahseden Yıldırım, "Ben zaten çılgınım. O yüzden çılgın projeye ihtiyacım yok. Yine de projelerimden biri Karşıyaka Çarşı ve Karşıyaka İskelesi bölgesinin yayalaştırılması üstüne. Ancak ben öyle her aday gibi battı çıktı yapacağımı söylemeyeceğim. Çünkü oraya battı çıktı yapmak, apartmanlar ve yolun birbirine olan yakınlığından dolayı çok zor, çok maliyetli ve çok risklidir. Onun yerine ben denizin içinden geçen bir tüp geçit vadediyorum. Böylelikle daha düşük maliyetle daha kalıcı ve güzel bir hizmet üretebiliriz. Hatta bu tüp geçit şeffaf yapılabilir ve insanlar araçlarıyla yolculuk sırasında suyun altındaki balıkları bile görebilirler. Karşıyaka'ya da bu yakışır." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER