İYİ Partili Kırkpınar'dan Erdoğan'a 'kongre' eleştirisi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İzmir’e gelerek, AK Parti İzmir İl Kongresi’ne katılacak. Kongrelerde yaşanan kalabalık nedeniyle oldukça eleştirilen Erdoğan’a bir tepki de İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’dan geldi.

İYİ Partili Kırkpınar'dan Erdoğan'a 'kongre' eleştirisi

CANSU TEMİR AKSU - BEN HABER

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir İl Kongresi’ne katılmak ve depremzedeler için yapılacak konutların temel atma törenine katılmak üzere bugün İzmir’de olacak.

Erdoğan, bazı kongrelere video konferans yöntemiyle katılırken bazı kongrelere ise giderek kongreler ile ilgili yaptığı; “kongrelerimiz lebaleb dolu” açıklamaları muhalefetten büyük tepki görmüştü.

Bugün saat 12.00'da Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak AK Parti İzmir İl Kongresi öncesi, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’dan ‘pandemi’ eleştirisi geldi.

Haziran ayında gerçekleşen İYİ Parti İzmir İl Kongresi’ni örnek göstererek konuşmasına başlayan Kırkpınar; “İzmir’de açık hava il kongresini biz yaptık, bize nasip oldu pandemi şartlarında. İstemezdik tabii, daha görkemli, kapalı bir salonda kapalı bir şekilde isterdik. Biz sadece delegeleri aldık, yaklaşık 10-15 kişi de protokolü almıştık. Çok da dikkat ederek yaptık” dedi.

"BÜYÜK ZARARI VAR"

İYİ Partili Kırkpınar; “Şimdi mevcut durumda salgının 3. pikine doğru giderken bu şekilde il kongrelerini ‘lebaleb' içinde doldurmanın partiye, siyasete katkısı olmadığı gibi, toplum sağlığına da büyük zararı vardır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den kongreye katılması için davet aldığını da ifade eden Kırkpınar; “Kerem Ali Bey’den çok nazik bir davet aldım ama maalesef gidemeyeceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER