İYİ Partili Dervişoğlu'ndan o tepkilere yanıt geldi!

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, bir televizyon kanalında telefonla canlı yayına katılarak, Meral Akşener'e gösterilen tepkilere yanıt verdi

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan o tepkilere yanıt geldi!

BEN HABER / 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte bir programa katılan Meral Akşener, yaptığı konuşmada "1453, Fatih Sultan Mehmet aynı senin gibi dedi ki; 'Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u alırım. Bizans'a, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul'u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı. İkinci istikbal fethi..." ifadelerini kullanmıştı. Akşener'in bu benzetmesi, sosyal medyada da tepki çekmişti.

"GENEL BAŞKANIMIZIN TARİHÇİ OLDUĞU UNUTULUYOR"

CNN Türk'te yayınlanan "Akıl Çemberi" programına katılarak, tepkilere yanıt veren İYİ Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "Genel başkanımızın tarihçi olduğu göz ardı edilerek tartışmalar oluyor" diye söylerken "Sayın genel başkanımızın İmamoğlu ile ilgili söylediği sözler neticesinde kamuoyunu meşgul eden tartışmalar oluyor. Genel başkanımızın tarihçi olduğu göz ardı edilerek tartışmalar. Kişisel benzetme değil, hedefle ilgili benzetme.... AK Parti’nin maksadını aşan benzetmelerini de gördük. Eğer tartışma olacaksa bizim genel başkanımızın söylediğinin çok önüne geçiyor. Tarihi bir şahsiyete benzemek ya da benzetilmeye çalışmak çok sorun değil." şeklinde konuştu.

"HAMASETE DAYALI SİYASET TERCİH ETMİYORUZ"

Dervişoğlu'nun AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir nikah töreninde “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” sözlerini hatırlatmasına da tepki gösterilmesine açıklama yaparak; "İYİ Parti'nin söyledikleri tartışılacak bir konu buluyor ancak; İktidar mensuplarının söyledikleri nedense tartışma olmuyor demek istedim." şeklinde ifade etti. 

Öte yandan Dervişoğlu, "İmamoğlu’nun kazanması elbette başarı, Bizansılar, Haçlılar kim, Oy vermeyenler mi? Keşke bu şekilde ifade etmeseydi diye düşünüyor musunuz?" sorusuna "Sayın genel başkanımız tarihçidir. Dolayısıyla tarihi konularda örnekler verirken hassas davranacağı kanaatini taşıyorum. Hedefe vurgu yapılmak istenmiştir. AK Parti'ye oy verenlerin seviyesi konusunda kaygımız yok. Hamasete dayalı siyaset tercih etmiyoruz. Tarihçi kimliği üzerinden makul karşılanmalı. Cümleler cımbızlanarak tartışmalar olabilir, sorgulanabilir. Ancak haftalar sürecek tartışma başlığı olarak ele alınmamalı, bunun hiç kimseye faydası yok." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER