İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, ilk mesajlarını verdi!

İYİ Parti İzmir'in yeni İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bugün İl Binası'nda teşkilat üyeleri ile ilk kez 'başkan' sıfatıyla bir araya geldi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, ilk mesajlarını verdi!

Cansu Temir Aksu - Ben HABER 24 Haziran genel ve milletvekili seçimlerinin ardından, 81 ilde revizyon kararı alan ve il başkanlarından istifalarını isteyen İYİ Parti'de, süreç İzmir'e gerçekleştirilen atamayla tamamlanmış oldu.

4 Eylül'de İl Başkanı Koray Ükünç'ün istifasının ardından, İzmir'de yeni başkan için pek çok isim konuşulmuştu. Parti içinde de meraklı bir bekleyiş sürerken, dün Genel Merkez tarafından yapılan açıklama ile, İzmir İl Başkanlığı görevine Hüsmen Kırkpınar atandı.

Dün akşam saatlerinde il başkanlığı koltuğuna atanan Kırkpınar, bugün partisinin il binasına gelerek  'başkan' sıfatıyla ilk kez teşkilat mensupları ile bir araya geldi. 

"O HEYECAN HİÇ BİTMEYECEK"

İl Binası'nda yoğun bir ilgiyle karşılanan Kırkpınar; "Bu kadar İyi insan bir araya gelirmiymiş, gelirmiş. Hepinize teşekkür ederim. Pek çoğunuz işinizi erteleyerek geldiniz. Teşekkür ederim. Dün akşam saatlerinde sayın genel başkanımızın takdiriyle bendenize il başkanlığı görevi verilmiştir. Bunu paylaştığım saatten itibaren yoğun bir telefon alıyorum, tebrik ediyorlar. Hepsine çok teşekkür ederim. Bu şunu işaret ediyor ki; İYİ Parti'nin seçmeninden, en ücra köşesindeki seçmene kadar o heyecan hiç bitmemiş. Allah'ın izniyle o heyecan hiç bitmeyecek." dedi.

"YARINDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ"

Henüz 1 yılı tamamlamamış bir partiyiz ve 41 milletvekilimiz var parlemontada. Dün itibariyle Urfa ve İzmir atamaları da yapıldı. Bizim işimiz yarın sabah başlıyor. İzmir'de geçtiğimiz süreçte  teşkilatların yapılanması ile geçen süre bizim kaybımız oldu. Bunun telafisi için tüm ilçe başkanlarımızın hepsi benim kardeşimdir. Hepimiz  gönül birliğiyle el ele İYİ Partiyi İzmir'de zirveye taşıma mecburiyetindeyiz. Bu partinin kuruluş aşamasında, il  ilçe teşkilatının kuruluş aşamasında her kim emek verdiyse hepsi benim başımın tacıdır. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını istiyorum. Yarın sabahtan itibaren yerel seçim için,  İYİ Parti zaferini kutlamak için çalışmaya başlayacağız." dedi.

ULUPINAR'A TEŞEKKÜR

"Bu süreç içinde zaman zaman sosyal medyanın kullanılmasıyla birlikte sıkıntılı günlerimiz olmuştur" diyerek konuşmasına devam eden Kırkpınar; "Ama ben ömrüm boyunca hç bir sıkıntılı güne geriye dönüp bakmam. Yarın İYİ Partininn  iktidar günüdür. Geçmişle ilgili hiç bir sıkıntıya geri dönüp bakmayacağım. Kıymetli ağabeyim Yıldırım Ulupınar'a  teşekkür ederim. Emeği çoktur.  Koray Ükünç, benim kardeşimdir. O da beni ağabey gibi sayar. O bizim kardeşimiz olmaya devam edecektir. Kimsenin kimseyi kırmaya hakkı yoktur. Eğer tek bir kişinin kalbini  incittiysem hakkını helal etsin, kendisinden özür dilerim" ifadelerini kullandı. 

YEREL SEÇİM MESAJI

Yerel seçime yönelik de konuşan Kırkpınar, "Ticarette de siyasette de severim. Hedef ve o hedefe kilitlenerek ulaşmaktır. Yerel seçimlerde Allah’ın izniyle, arkadaşların gayretiyle İzmir’de hangi ilçelerin İYİ Parti’nin olduğunu göreceksiniz. 24 saatti doldurmamakla beraber; İYİ Parti bu süreçte zannetmeyin ki il başkanı atanmadı diye seçimle ilgili perspektif ortaya konmadı, en az 6-7 ilçede adaylarımızı hemen açıklayacağız. Kimlerin kapımızı çaldığını da yakın sürede açıklayacağız. İl sekreterimiz Dündar Hocamızın döneminde bir gün bile boş kalmadı. Partimiz her gün her saat açık kaldı. Bizim işimiz yarın sabah başlıyor İzmir’de. Sebebi de geçtiğimiz süreçte il teşkilatlarının yapılanmasıyla ilgili kaybımız oldu. Tüm ilçe teşkilatlarıyla birlikte hepsi kardeşim ve ağabeyimdir. Hepimiz gönül ve el birliğiyle yola çıkmış iyilik hareketiyle İzmir’de İYİ Parti’yi zirveye taşımak mecburiyetindeyiz." dedi.

İSTİFALARA YORUM YAPMAK İSTEMEDİ

İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı ve 20 ilçedeki gençlik kolları başkanlarının istifaları ile ilgili soruya Kırkpınar; "İstifa kararları tek taraflı kararlardır. Bununla ilgili yorum yapmak istemem. Sıcak haber henüz bunlar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER