İYİ Parti İzmir'de kıran kırana rekabet

İYİ Parti İzmir'de pazar günü yapılacak kongre yaklaşırken aday olan Sinan Bezircilioğlu ile Av.Ülkü Doğan arasındaki rekabet git gide kızışıyor.

İYİ Parti İzmir'de kıran kırana rekabet

KULİS HABER/

Bugün İYİ Parti İl Merkezi'nde Türkiye Büyük Millet Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun düzenlediği basın toplantısına birçok İYİ Partili milletvekili katıldı.

İl Merkezi'nde toplantıya katılan ve birçoğu MHP çizgisinden gelen Lütfü Türkkan, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Meclis Divan Katibi Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Mersin Milletvekili Hakan Sıdalı, Genel Başkan Yardımcıları Rıdvan Uz, Mehmet Tolga Akalın adaylık sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundular.

İYİ Parti kulislerinde bu toplantıdan sonra konuşulan en önemli başlıklar şunlar; 

1-Genel Başkanın temsilcisi her ilde mevcut il başkanıdır. Toplantıda verilen fotoğrafta il başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın olmaması birçok delegede soru işareti yarattı.

2-Siyasi parti geleneklerine göre, Genel Başkan adına önemli konularda, genelde de rekabetin yoğun olduğu il başkanlığı seçimleri öncesinde Genel Başkan adına konuyla ilgili açıklamaları ya teşkilatlardan sorumlu danışman Ömer Karakaş ya da parti sözcüsü Kürşat Zorlu'nun yapması gerekiyordu.

3-Birçok delege, İzmir'in kendi iç işi olan birlik ve beraberlik içinde götürdükleri il başkanlığı seçimlerine dışarıdan milletvekillerinin gelerek görüş bildirmelerinden rahatsız oldu.

4-İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nın sosyal medya hesaplarından böyle bir toplantının olacağı neden duyurulmadı ve yayınlanmadı?

Şimdi gözler pazar günü iki adayın kıran kırana rekabetine sahne olacak.

Bu arada İzmir'deki, basın toplantısından sonra Genel Başkan ile görüşmesinin bir fotoğrafını paylaşan Teşkilatlardan Sorumlu Danışman Ömer Karakaş'ın sosyal medyadan paylaştığı mesajla tüm yetkinin kendisinde olduğunu vurguladı.

Son söz, artık 600 delegenin vereceği oylara bağlı, bu nedenle kongreye kadar iki aday delegeleri yanlarına çekmek için son üç günde büyük mücadele verecekler.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2023, 19:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin
Selahattin - 2 hafta Önce

Lütfü Türkkan oy varmiyecek delegeleri kalaylamayamı gelmiş? İzmir den milletvekili seçildide bizimmi haberimiz yok?

SIRADAKİ HABER