İYİ Parti ile Kılıçdaroğlu arasında 'Diyarbakır' polemiği

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer" açıklamasını isim vermeden eleştirdi.

İYİ Parti ile Kılıçdaroğlu arasında 'Diyarbakır' polemiği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 27 Ocak’ta Diyarbakır’a yapacağı ziyaret öncesi, “Bu ülkeye demokrasi gelecekse, bu ülkede demokrasi olacaksa, bu ülkede herkes kimliğinden dolayı ötekileştirilmeyecekse, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer” değerlendirmesinde bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’den yanıt geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, “Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır” dedi.

‘ERDOĞAN GİBİ DİYARBAKIR VURGU İLE SİYASİ ALAN AÇMAYA KALMAK HATADA ISRAR ETMEKTİR’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bu ülkeye demokrasi gelecekse yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt veren İYİ Partili Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı: 

“Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır! Diyarbakır dâhil memleketimizin 81 iline, 84 milyonun tamamına ve bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM'den geçer. TBMM'den geçmeyen ve her ferdini ayırmadan kucaklayamayan vizyonsuzluğun, memleketi 20 senede nereye getirdiği aşikârken Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir. Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER