İYİ Parti'den İzmir'de flaş çıkış: Kendi adaylarımızla gireceğiz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Çıray, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların getirdiği mecburiyet olarak iş birliklerini gerektirdi. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde İYİ Parti kendi adaylarıyla seçimlere girecektir” dedi

İYİ Parti'den İzmir'de flaş çıkış: Kendi adaylarımızla gireceğiz!

BEN HABER - 

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Ekonominin ve güncel konuların masaya yatırıldığı toplantıya; TBMM İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti Genel Başkan Baş Danışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale katıldı.

"DÜNYADA KAÇ TANE EGE BÖLGESİ VAR?"

Toplantının açılışında konuşan TBMM İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu şu ifadeleri kullandı:

Ekonomi ağırlıklı gündem üzerinden gidiyoruz. Dünya ve Türkiye gündemi ve İzmir’in ekonomik röntgenini ekonominin paydaşlarıyla paylaşacağız. Düşüncelerimizi aktaracağız ve sorunları sahiplerine ileteceğiz. Maalesef Türkiye’de gündüz yaşananlarla gece konuşulanlar arasında irtibat yok. Genel başkanımızla 1 yılı aşkın süredir Türkiye’nin caddeleri ve sokaklarda insanımızla birlikteyiz. İnsanımızın sorunlarını dinliyor ve siyasetin gündemine aktarmaya çalışıyoruz. Akşam genel medyaya baktığımızda sorunlar yok, konuşulmuyor. İYİ Parti olarak daha fazla bir gayret içinde olmamız gerektiğinin farkındayız ve gayret ediyoruz.

Dünyanın en yüksek faizini ödeyen bir ülkeyiz. OECD’de 10 yıldır yüksek işsizliğe sahibiz. Türkiye’nin sahip olduğu potansiyelin fotoğrafı bu değil. Millet adına soruyoruz, 128 milyar dolar ne oldu? Bunun yerine mevsimlerin değiştiği şekliyle bir cevapla karşılaşıyoruz. Türkiye’nin sorunlarını konuşmak için İzmir’deyiz ve illerdeyiz. Konuşan bir Türkiye olsun istiyoruz. İzmir ve Ege gitgide sadece kaba emek bölgesi oluyor. Ne yüksek teknolojili bir saniyeleşme ve tarım yok. Emek yoğun bir sanayileşmeyle buluşuyor ve bu da tabii ki fakirleşmedir. Dünyada kaç tane Ege Bölgesi var? Türkiye’nin en önemli limanının giderek geriye düştüğünü ve bir yatırım yapılmadığını görüyoruz. Türkiye’yi yönetenlere İzmir adına sesleniyoruz. Vergi gelirlerinin yüzde 10 buçuğunu veren İzmir kamu harcamalarının yüzde 4.6’sını alıyor. Zaten nüfus olarak bunu alır.

Tatlıpğlu'nun konuşmasından sonra ise soru cevap bölümüne geçildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İYİ Parti'de bir dönem yaşanan CV krizi:

DERVİŞOĞLU: BELEDİYENİN GENEL DURUMUNDAN MEMNUN DEĞİLİM AMA…

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, "İstihdam Türkiye'nin genel sorunlarından bir tanesi. Merkezi yönetim iş ihtiyaçlarını karşılayamadığı için yüklenmeler belediyelere oluyor. Son durum ile ilgili bir bilgi alamadım ancak İzmir'deki işsizliği karşılayacak bir potansiyele sahip olduğu kanaatinde değilim. Hiçbir belediye bunu karşılayamaz. Türkiye'nin her bölgesinde yaşanan sorunun belediyelere yüklemek adil değil. Belediyenin genel durumundan memnun değilim ancak sana da göktaşı düşseydi, yağmur düşseydi, göktaşı düşseydi, sende memnun olmazdın. Her şey yerli yerinde demiyoruz, İzmir'in ciddi bir altyapı sorunu olduğunu 25 yıldır söylüyoruz, ancak geride bıraktığımız yıl birçok talihsizlik yaşandı" dedi. 

Yerel Seçimler: 

ÇIRAY: İYİ PARTİ KENDİ ADAYLARI İLE SEÇİME GİRECEKTİR

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray; "İYİ Parti ayrı bir parti. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlar bir takım birliktelik gerektiriyor. Ancak inşallah İYİ parti önümüzdeki seçimlerde kendi adayları ile seçimlere giderecektir. Kendi projelerimiz, kendi hedeflerimiz var. Hep birlikte bunları gerçekleştirmeye çalışacağız.  İYİ Parti’nin önlenemez bir yükselişi var. İlk seçim genel seçim olacak ve biz iddiası olan bir parti olarak sonsuza kadar belediye başkanlık seçimlerine katılmayacağız diyebilir miyiz?" ifadelerini kullandı. 

Çıray-Dervişoğlu tartışması:

DERVİŞOĞLU: BEN KENDİSİNE ÖZEL HAYATIMDA AYTUN AĞABEY DERİM

Dervişoğlu, "Başka partilerde de kimileri listeye giremez, kimileri girer… Bu bizim içimizde her şeyi konuştuğumuzun belirtisi. Başka partilerde bu küskünlüğe neden olabilir ama biz de böyle değil. O dönemde bizlerin karşılıklı söylemlerinde bazı konuşmalar yaşandı ancak Aytun ağabey ile aramızda hiçbir sorun yok. Tabi böyle bir konu görünce manipüle ediyorlar. Bunlar oluyor, İYİ Parti içinde çok medeni sınırlar içinde bazı şeyler yaşanıyor. Ben kendisine özel hayatımda Aytun ağabey derim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER