İYİ Parti'de 'Soyer' huzursuzluğu

CHP Genel Merkezi'nde hafta sonu gerçekleşen uzun bir 'aday' mesaisini ardından, listeler de şekillendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olurken, 23 ilçede de belediye başkan adayları belli oldu. Gözler İYİ Parti'ye çevrildi.

İYİ Parti'de 'Soyer' huzursuzluğu

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti ile iş birliği sürecinde olan CHP'nin adaylarının belli olmasının ardından gözler İYİ Parti'ye çevrildi.

ADAY ŞAŞKINLIĞI

İYİ Partili kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, parti tabanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer isminden memnun değil. Parti içinde 'CHP üst yönetimi bu kadar tepkiye rağmen neden ısrarla Tunç Soyer diyor?' sorularının sıklıkla sorulduğu öğrenilirken, 23 ilçe belediye başkan adaylarına yönelik de şaşkınlık yaşandığı öğrenildi. CHP'nin daha güçlü adaylarla çıkması beklenirken, neden tanınmamış isimlerle yola çıktığı da parti tabanında rahatsızlık yaratan diğer bir konu oldu.

"KARARA SAYGILI OLACAĞIZ"

Öte yandan, İYİ Parti İzmir İl Genel Sekreteri Ramazan Dündar Tanrıverdi, Ben TV'ye yaptığı açıklamada; “ Genel Merkezimizin aldığı karara uymakla yükümlüyüz, hiyerarşik düzeni bozmamak adına, parti birliğini ve bütünlüğünü korumak adına verilen karara saygılı olacağız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 31 Mart'taki alınacak sonuç, asıl değerlendirmelerin yapılacağı noktadır. Dolaysıyla 31 Mart'tan sonra bu konular daha çok konuşulacak.” dedi.

İLÇE BAŞKANLARI ZİRVESİ

Ayrıca bugün İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar saat 15:00'da İl Binası'nda 30 ilçe başkanı ile bir araya gelecek. Masada, yerel seçim süreci olacak. Toplantıda seçim çalışmalara yönelik, fikir alışverişinde bulunulacağı ve dünkü PM toplantısının değerlendirilmesinin yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice yuğac
Hatice yuğac - 4 yıl Önce

Asla tunc soyer izmir gibi güzel şehri mahveder. Daha önceki calışma yerini batırmış hizmet vermez, oyun var burada. Allahın aşkına iptal ediniz. Gene kocaoğlu olsun. Beyefendi zorluklar cıkardığı halde onlarla savaştı iyi şeyler yaptı. Akp nin oyunu var bu işte. İzmirliler istemiyor tunc soyeri

SIRADAKİ HABER