İttifakta 'Soyer' çatlağı: Tabanımız tarafından...

İyi Parti İzmir'de Tunç Soyer çatlağı yaşanıyor. İl Teşkilatından yapılan açıklamada; “Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır. “ ifadeleri kullanıldı.

İttifakta 'Soyer' çatlağı: Tabanımız tarafından...

BEN TV / Cumhuriyet Halk Partisi'nde 2 günlük kritik aday belirleme mesaisinin ardından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ismi İzmir Büyükşehir Beledye Başkan Adayı olarak PM'de yapılan oylama sonucunda resmileşti. 

Soyer adının kesinleşmesi ile birlikte; 31 Mart Yerel Seçimlerinde yapılan iş birliği kapsamında CHP'nin adayını destekleyecek olan İYİ Parti İzmir kanadından flaş bir açıklama geldi. 

İşte İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar imzalı o açıklama: 

''İzmir İYİ PARTİ olarak CHP. PM 'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz.  İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak bir iş birliğine gidilmiştir.

İzmir iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir. Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM de sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte Parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır.
Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır.''

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER