İnce'nin ekibine İzmir'den bir isim daha! Kurucular kurulunda yer aldı

CHP İzmir’in önemli siyasetçilerinden olan, CHP Bornova İlçe Eski Başkanı Nevzat Kavalar Memleket Hareketi’nin kurucular kurulunda yer aldı.

İnce'nin ekibine İzmir'den bir isim daha! Kurucular kurulunda yer aldı

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER  (Kulis Haber)

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek, ‘Memleket Hareketi’ ile yola çıkan ve yeni bir parti hazırlığı içinde olan Muharrem İnce, çalışmalarını hızlandırdı.

İnce önderliğinde bugün Ankara’da bir otelde, geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda ise, flaş bir gelişme yaşandı.

CHP Bornova’da 5 dönem İlçe Başkanlığı yapan ve 2015 yılında il başkanlığı için aday olan Nevzat Kavalar’ın, kurucular kurulunda yer aldığı öğrenildi.

İZMİR’DEN 2 İSİM

Böylelikle İzmir'de; CHP'den istifa eden İzmir İl eski başkan yardımcısı Cüneyt Oğuz ile birlikte Kavalar da kurucular kurulunda yer alan ikinci isim oldu.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?

Öte yandan kulislere yansıyan bilgilere göre; toplantıda yaklaşık 60 kişinin yer aldığı ve tüm çalışmaların titizlikle yapıldığı öğrenildi.

Genel Merkez Binası’nın da hazırlık aşamasında olduğu öğrenilirken; toplantıda, partinin ismi, logosu ve tanıtımı yönünde detaylı bir çalışmanın yapıldığı da kulislere yansıyan diğer bilgiler arasında.

Kavalar'ın, önümüzdeki süreçte uzun yıllardır siyaset yaptığı CHP'den istifa etmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan GÜLHAN
Adnan GÜLHAN - 8 ay Önce

Hayırlı olsun Nevzat kavalar başkanım.

SIRADAKİ HABER