Gözler yeniden Menemen'de!

4 Ocak pazartesi günü yeni başkanvekilini belirleyecek olan kura çekimi, CHP ve İYİ Parti'nin boykotuyla bugüne ertelendi.

Gözler yeniden Menemen'de!

BEN HABER - 

Menemen Belediyesi Başkanı iken tutuklanarak cezaevine gönderilen Serdar Aksoy'un yerine seçilecek başkanvekili için gözler yeniden Menemen’e çevrildi.

Hafta başında gerçekleşen Menemen Belediyesi olağan meclis toplantısı gündeminde yer alan başkan vekilliği için kura seçimi CHP ve İYİ Parti’nin boykotuyla bugüne ertlenmişti.

Saat 17:00'da gerçekleşecek olan toplantıya, Millet İttifakı tam kadro katılacak.

NE OLMUŞTU?
Başkan Serdar Aksoy’un yerine belediye meclisinde başkanvekilli seçimi yapılmış, başkanvekilini kurayla CHP’li Deniz Karakurt kazanmıştı.

Bu seçimin ardından AK Parti kura seçiminin usule aykırı yapıldığını öne sürerek mahkemeye gitti. 2. Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. İzmir Valiliği de İdare Mahkemesi'nin kararı üzerine Menemen Belediyesi'ne 2021 yılı Ocak ayı olağan meclisinin ilk oturumunda kuranın tekrarlanması yönünde yazı göndermişti.

Hafta başında gerçekleşen Menemen Belediyesi olağan meclis toplantısında ise, başkan vekilliği için kura seçimi CHP ve İYİ Parti’nin boykot hamlesiyle ertelendi.Millet İttika'nın bu boykotu, Ak Parti ve MHP kanadından tepkilere neden olurken, CHP cephesi ise konuyla ilgili hukuk profesörlerinden görüş alınarak hazırlanan mütalaayı İzmir Valisi Yavuz Selin Köşger’e sunmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER