"Eyy Kılıçdaroğlu!"

Erol Yaraş yazdı...

"Eyy Kılıçdaroğlu!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meşhur “Eyyy” vurgusunu bugünlerde CHP içinden kimse kullanacak mı merak ediyorum.

CHP Parti Meclisi veya MYK’sında bir cesur yürek CHP’li yok mudur ki, Genel Başkanı Kemal Bey’in karşısına geçip “Eyy Kılıçdaroğlu”, partili olarak biraz kaba kaçacağını düşünürse, “Eyyy Sayın Kılıçdaroğlu” diye başlayıp, neden Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Başkanlığı’nı bu kadar desteklediğini soramayacak mı?

Atatürk’ün partisini temsil eden ve yönetenler içinizde biraz da olsa cumhuriyeti kuran, kurucu değerlere önem veren, hiç kimse kalmadı mı?

İzmirliler günlerdir Tunç Soyer’e cevaplaması için onlarca soru soruyor.

Neden Seferihisar’ı en güzel koylarını, sahil beldelerini ve arsalarını parsel parsel sattın?

Satıştan elde etiğin 250 milyon lirayı nereye harcadın?

Bu kadar satıştan sonra 5 milyon borç ile aldığın belediyeyi nasıl 100 milyon borçlu hale getirdin?

Görev sürende 178 defa yurt dışına neden çıktın?

Gibi daha birçok konu cevaplanmamışken Bir CHP Parti Meclisi üyesi; ‘’Eyyy Sayın Genel Başkanım; Neden geçmişinde birçok soru işareti bulunan Tunç Soyer’i aday gösteriyorsunuz?

İl başkanı ve 24 yöneticisi bizzat size Tunç Soyer ile olmayacağını anlatmasına rağmen Siz neden tüm örgütü karşınıza alarak Tunç Soyer’de ısrarcısınız?

Aziz Kocaoğlu 15 yıllık başarılı belediyecilik geçmişini sırf Tunç Soyer aday yapılmasın diye yakarken siz hala Soyer’in arkasında neden duruyorsunuz?

Eyy Sayın Sayın Kılıçdaroğlu Aziz Kocaoğlu’nun sırf Soyer olmasın diye direttiği bir ortamda bize niye Tunç Soyer’i dayatıyorsunuz?

Müttefikimiz İYİ Parti’den Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Musavvat Dervişoğlu’nun 'Biz Soyer soyadından dolayı sıkıntıya düşeriz. MHP bizi çok yıpratır, ittifak yara alır' uyarılarına rağmen neden Tunç Soyer? Eyy Sayın Genel Başkanım; NEDEN?”

Yukarıda birkaçını saydığım günlerdir İzmir ve Türkiye’de tartışılan bu sorular cevap bulmadan yani “NEDEN TUNÇ SOYER?” sorusu tam aydınlatılmadan İzmir bu ismi kolay kolay benimsemeyecektir. Başka bir deyişle Kılıçdaroğlu dayatmacılığı bu sefer, bu şehirde sökmeyecektir.

Şimdi İzmirliler şunu merak ediyor: CHP Parti Meclisi’nde vicdanını dinleyip, partisinin geleceğini düşünen kaç parti meclis üyesi bu gidişe 'Hayır' diyecektir? Bu sorunun cevabını pazar akşamı, olmadı pazartesi sabahı alacağız.

DİP NOT: Tunç Soyer dün akşam Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra tüm yakınlarını arayarak İzmir’in adayı olduğu müjdesini verdi. Gözümüz aydın olsun!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER