Eski vekilden adaylık hamlesi!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski Milletvekili Musa Çam Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adaylığını ilan etti

Eski vekilden adaylık hamlesi!

CHP İzmir'de, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olmama kararının ardından, Büyükşehir koltuğuna pek çok isim talip olmuştu. Son olarak, 26. Dönem Milletvekili Musa Çam, aday adayı olduğunu açıkladı.

İzmir’i kentliyle birlikte, ortak akılla yönetmek için aday olduğunu belirten Çam’ın neden aday olduğuna dair başlıklar halinde yaptığı açıklama ise şöyle:

“İzmir'de doğal, kültürel, kentsel değerlere saygılı kentleşmenin gerçekleşmesi, İzmir'in 21. yüzyılda laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin bir kenti olması, demokratik katılımla alınacak karar ve uygulamalar ile yönetilmesini sağlayacak bir yerel yönetimi gerçekleştirmek üzere adayım.

Yerel yönetimler için bir rehber niteliğinde olan ve Avrupa Konseyince Mayıs 2008'de kabul edilen Avrupa Kentsel Şartında tanımlanan ilkeler ışığında, yerelin olanak ve potansiyellerinin zenginleştirileceği bir yerel yönetim için adayım.

Kentsel altyapısı yetersiz olan bölgelerde, titiz ve ayrıntılı çalışmayla oluşturulacak yol haritasıyla kentsel dönüşümü ülke bütününde örnek model yapmak üzere adayım.

Kırsalda, yerelde kalkınmayı destekleyerek, ülke genelindeki tarım politikalarının tersine üreticiyi destekleyerek bölgesel kalkınmayı sağlamak ve kendine yeten ülke olma yolunda model oluşturmak üzere adayım.

Toplu taşımayı destekleyecek, düşük gelir grubunda yer alan kentlilerin sırtından ulaşım giderlerini yük olmaktan çıkaracak, tüm dezavantajlı grupların kent yaşamına katılmasını sağlayacak kent içi ulaşım politikasını sağlamak için adayım.

Kentin alt gelir gruplarının yaşadığı mahallelerinde altyapı, ulaşım, sosyal donatı eksikliklerinin tamamlanması için adayım.

İzmir'i sosyal demokrat bir anlayışla, ortak akılla, meslek odaları, STK'lar, demokratik kitle örgütleri yani kentlinin katılımıyla, birlikte yönetmek için adayım.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER