Erdoğan'dan 'Toplu mekanlardan kaçının' çağrısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda İstanbul'un salgında en önde gelen illerden biri olduğuna dikkat çekerek, 'Toplu mekanlardan ciddi olarak kaçınmak gerekiyor. Buna evlerimiz de dahil' dedi.

Erdoğan'dan 'Toplu mekanlardan kaçının' çağrısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

''Darbeci Hafter tarafından da Sarrac tarafından bir temsilci bulunuyor. Ancak bu ateşkes bana göre çok güvenilir değil. Aynı şekilde Ermenistan sözünde durdu mu, durmadı. Temenni ederim ki bu böyle olmaz ve Libya'da ateşkes kararına uyulur.

İSTANBUL'DA VAKA ARTIŞI 
Şu an itibari ile İstanbul salgında hemen hemen en önde gelen illerimizden. Bu konuda tüm mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürmeliyiz. Toplu mekanlardan ciddi olarak kaçınmak gerekiyor. Toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Gerektiğinde hassasiyeti gösterelim. Ne gibi tedbirler alacağı yönünde çalışıyoruz, ona göre de önlemlerimizi alacağız. Batıya göre çok daha iyi bir konumdayız. Ancak bu yeterli değil. 

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMASI
Türkiye'nin de en az Rusya kadar, bölgede söz hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. 

S-400 DENEMESİNE ABD'NİN TEPKİSİ
ABD'nin yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz. Yunanistan'ın elinde S-300'ler var. Test etmeyi bırakın, Yunanistan bu silahları kullanıyor. ABD onlara bir şey diyor mu, denmiyor. Biz kararlıyız yolumuza devam edeceğiz''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER