‘Delidir ne yapsa yeridir’ polemiği büyüyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın katıldığı canlı yayın programında "Vatandaşımız Kılıçdaroğlu’na ‘delidir ne yapsa yeridir’ gözüyle bakıyor" cümlesine CHP'den tepkiler sürerken, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den de konuya ilişkin yanıt verdi.

‘Delidir ne yapsa yeridir’ polemiği büyüyor!

BEN HABER -

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “Vatandaşımız Kılıçdaroğlu’na ‘delidir ne yapsa yeridir’ gözüyle bakıyor. Bu çerçevede herhalde Kılıçdaroğlu kendisini getirmiş olduğu iradenin kulaklarının duyacağı ifadeler kullanmaya devam ediyor. Başka yerlere mesaj veriyor, çok açık bir şekilde görüyoruz” sözlerine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'den tepki gecikmemişti.

Siyasette yaşanan 'deli' polemiğine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de sosyal medya hesabından dahil oldu.

İşte o açıklama:

“Anadolu’da bir tabir vardır; ‘Evin camdansa, karşı pencereye taş atmayacaksın!’ Ana muhalefet tam da bu noktada. Dezenformasyonları, algı operasyonları, hakaret dilleri ile genelde ve yerelde milletimizi, milli değerlerimizi hiçe sayarken; ahlak timsali kesilmelerine anlam vermek mümkün değil! Oysa, skandalları ve içlerine düştükleri durum nedeniyle gündemi değiştirmek için saldırı ve nefret dilini kullananlar kendileridir! Sorgulamaları gereken kendileridir. Aksi yöndeki çabaları beyhudedir.

Sokağa, halka sırtını dönerek kulaklarını tıkayan CHP, Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ’ın liderlerine ilettiği mesajı hakaret saymadan önce dönüp önce kendisine bakmalıdır. Medet umdukları siyaset dili, kendilerini kurtarmayacaktır!”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER