Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tunç Soyer'e tepki!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "İzmir'de belediye başkanı çıkıyor, Osmanlı'ya hakaret ediyor. Be haddini bilmez, be ahlaksız. İzmir'i sen selden, pis kokulardan, lağımlardan kurtaramıyorsun. İzmir'i, körfezi pis kokulardan kurtaramıyorsun. Acaba diktiğin ne var? Sen onu söyle'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tunç Soyer'e tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Kampüsü'nde 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni'nde konuştu.

'İZMİR'İ SELDEN, PİS KOKULARDAN KURTARAMIYORSUN'

Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in Kurtuluş Günü Programı'nda Osmanlı Devleti ile ilgili olarak söylediği sözlere de tepki göstererek, "İzmir'de belediye başkanı çıkıyor, Osmanlı'ya hakaret ediyor. Be haddini bilmez, be ahlaksız. İzmir'i sen selden, pis kokulardan, lağımlardan kurtaramıyorsun. İzmir'i, körfezi pis kokulardan kurtaramıyorsun. Acaba diktiğin ne var? Sen onu söyle. Sen Osmanlı'ya laf edecek hadsizliğe ne zaman ulaştın? Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı. Ama inanıyorum ki bu gençlik ilk seçimlerde bunlara haddini bildirecek. Kendi evlatlarını lüks ve şatafat içinde yaşattılar, Anadolu'nun evlatlarını Paris'e, Brüksel'e gönderip, lüks ve şatafat içinde yaşattılar. Anadolu'nun yoksulluğa fakirliğe hatta göz göre göre ölüme mahkum ettiler. Biz bu oyunu bozduk. 81 vilayetimizde üniversite var artık. Öğrenciler İstanbul'a Ankara'ya gelmiyor artık. Öğrencilerimiz artık memleketlerinde okuyor, biz bu oyunu böyle bozduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER